KA1 Škola bez granica
Dan sigurnijeg interneta 2020.
Autor: Nataša Valinčić, 12. 2. 2020.

U utorak, 11. veljače 2020., u našoj školi obilježio se Dan sigurnijeg interneta, događaj koji se posljednjih godina obilježava diljem svijeta drugoga dana u drugom tjednu drugoga mjeseca. Dan sigurnijeg interneta organizira se u sklopu projekta „Safer Internet Centre Croatia: Making internet a good and safe place”, udruge Centra za nestalu i zlostavljanu djecu (csi.hr)  kojoj je cilj zaštititi djecu od raznih oblika zlostavljanja pomoću interneta.  Ovom se projektu, svake godine, pridružuje sve više organizacija koje raznim aktivnostima pokušavaju upozoriti učenike na opasnosti interneta. Kako bi se podigla svijest o sigurnosnim problemima na internetu, učenici predmetne nastave s pedagoginjom i psihologinjom,  sudjelovali su u raznim aktivnostima.

Održana je radionica na temu „Sigurnost na internetu“ kroz koju se razgovaralo o opasnostima interneta, nepoznatim i zlonamjernim osobama, krađi identiteta te o odgovornom ponašanju na mrežnim stranicama. Učenici su iznosili i uspoređivali svoja dosadašnja iskustva. Isto tako, održano je Vijeće učenika na kojem ih je knjižničarka upoznala s temom Sexting te iznijela relevantne činjenice o istoj. Učenici su, također,  sudjelovali u  edukativnom kvizu te su im podijeljeni edukativni leci. Svi su rado sudjelovali u navedenim aktivnostima s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja.

I učenici područnih škola zajedno s njihovim učiteljicama obilježili su Dan sigurnijeg interneta raznim aktivnostima.

Sve što smo radili pogledajte na sljedećm linku: