Projekti - vijesti
Prosinac posvećen projektu Amadeus – čudo od djeteta
Autor: Darko Vencl, 16. 12. 2011.

Mjesec prosinac ove godine posvetili smo obilježavanju dvjestodvadesete obljetnice smrt poznatog austrijskog skladatelja Wolfganga Amadeusa Mozarta (1756.-1791).
       Ovim projektom želi se upoznati učenike s životom i djelom glazbenoga genija, približiti im ljepotu klasične glazbe te ih zainteresirati za nju.

Specifični ciljevi projekta su povećanje razine znanja o klasičnoj glazbi, operi, Republici Austriji, Salzburgu, usvajanje tehnike kaširanja, usvajanje znanja o biografskom filmu, primjenjivanje stečenih znanja o izradi plakata i straničnika, povećanje razine znanja o utjecaju  glazbe na učenje i razvoj djeteta.
      Projekt se odvija u OŠ E. Kumičića Slatina, Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina, OŠ Josipa Kozarca Slatina, OŠ Mikleuš, Mikleuš, SŠ Marka Marulića Slatina i Gradskoj knjižnici Virovitica.

Korelacijsko-integracijskim pristupom nastavnome procesu s  nastavnim predmetima održavaju se sljedeće aktivnosti:
1. izrada plakata- Mozartova biografija – glazbena kultura,
2. izrada plakata - Mozartova djela- glazbena kultura,
3. izrada straničnika posvećenih Mozartu – školska knjižnica,
4. gledanje opere Čarobna Frula u HNK u Zagrebu – glazbena kultura,
5. kaširanje katedrale i dvorca Hellbrunn u Salzburgu- likovna kultura,
6. obrada Republike Austrije -geografija,
7. Amadeus-gledanje igranoga filma- hrvatski jezik,
8. predavanje na učiteljskom vijeću - Utjecaj glazbe na učenje,
9. božićna priredba -Čuda se ipak događaju, zar ne!?,
10. izrada frizura za voditelje priredbe - Industrijsko-obrtnička škola,
11. prezentacija Mozart-biografija- njemački jezik,
12. koncert Glazbene škole Slatina- Industrijsko-obrtnička škola.

Autor ideje projekta je profesorica Melita Schmitz (OŠ Eugena Kumičića, Slatina), a u realizaciji projekta sudjeluju: profesorica Svjetlana Dupan (Industrijsko-obrtnička škola, Slatina), Jelena Martinčević (OŠ Josipa Kozarca, Slatina), profesor Dinko Vekić (OŠ Mikleuš, Mikleuš), profesorica Željka  Balković i profesor Damir Balković (SŠ Marka Marulića, Slatina), profesorica Mirjana Kotromanović (Gradska knjižnica Virovitica, Virovitica), profesorica Sanja Bujanić, profesorica Željka Horvat, profesorica Marija Tolj, profesorica Ivana Vencl, profesorica Elvira Vujčić, profesor Darko Vencl, učiteljica Renata Grahovac, učiteljica Blaženka Marić, učiteljica Ljiljana Marendić, učiteljica Nedeljka Klement, učiteljica Vera Menčik, učiteljica Mira Brezovčan, učiteljica Spomenka Bošnjak, učiteljica Andrea Medved, učiteljica Anita Jančić Rulj, učiteljica Jasna Kizivat, učiteljica Žaklina Krstičević  (OŠ Eugena Kumičić, Slatina).

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka