Projekti - vijesti
Terenska nastava petih razreda
Autor: Darko Vencl, 30. 11. 2012.

U sklopu prirodoslovno-matematičkog kurikularnog područja učenici petih razreda i njihovi nastavnici iz prirodne grupe predmeta (nastavnice Jasmina Krznarić i Brankica Safin i Maja Barić), matematike (nastavnica Senka Kovčić) te geografije (nastavnik Nikola Marjanović) posjetili su Pustaru Višnjica.

Koordinatorica projekta bila je nastavnica Krznarić koja nam je dala osnovne informacije o tom događaju.

Na Pustaru Višnjica išli smo jer se nalazi u našoj neposrednoj blizini, a ujedno je to imanje dobilo nagradu  za europsku destinaciju izvrsnosti 2011. god. u sklopu projekta EDEN. Vrlo je pogodno za nastavu prirode jer se obrađuju sadržaji: suvremena stočarska proizvodnja, suvremena biljna proizvodnja, građa i funkcija živog organizma; a upravo Pustara Višnjica pruža mogućnost da učenici zorno, a ujedno i na zanimljiv i zabavan način svladaju nastavne sadržaje. Cilj izvanučioničke nastave je bio, dakle, upoznati suvremenu stočarsku i ratarsku ekološku proizvodnju, realizirati nastavne sadržaje iz matematike koji se tiču izračunavanja udaljenosti i pretvaranja mjernih jedinica te se pozabaviti sadržajima iz geografije vezanih uz orijentaciju,rekla nam je nastavnica Krznarić.

Učenici su vrlo zadovoljni ovakvim načinom učenja jer su uz igru i stvarajući vlastito iskustvo naučili gradivo prirode, geografije i matematike.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Patricija Mak i Natalija Ponjević, učenice 5.d razreda