PŠ Bakić - Say hello to the world - 5.prst - Ja i moja domovina
Autor: Renata Grahovac, 31. 5. 2023.

Učenici PŠ Bakić s učiteljicama Dorom Jajić, Valentinom Falamić, Tanjom Buneta i Renatom Grahovac odradili su i zadnji 5. susret s partnerskom školom iz Slovenije ( Maribor) u sklopu međunarodnog projekta „Say hello to the world“ pod nazivom JA I MOJA DOMOVINA.

S međunarodnim SUDJELOVANJEM MALI I VELIKI, OVAKVI I DRUGAČIJI gradimo mostove prijateljstva među svim ljudima, nacijama, vjerama...

Projekt "Say hello to the world" je međunarodni projekt, preko kojeg se djeca u vrtićima i školama međusobno povezuju preko video mreže. Djeca se tako vide u živo, mogu si mahati, naučiti strane riječi. Veliki naglasak je i  na upoznavanju  različitih kultura, običaja, načina života. Djeca mogu jedna drugima pokazati kako se igraju, kakve pjesme pjevaju, u kakvom okruženju žive, kakvu hranu jedu, kakav jezik govore.

Namjena projekta je da  djecu kroz različite zanimljive aktivnosti motiviramo da budu tolerantnija, s manje  predrasuda i stereotipa, da uvažavaju i poštuju drugačije od sebe, one koji drukčije misle, strance, osobe s posebnim potrebama, starije itd. Na taj način  pripomažemo kvalitetnijem životu, većoj solidarnosti i poštovanju, a posebno sada kada svijet postaje sve otvoreniji i dostupniji.

Projekt se provodi kroz 5 aktivnosti  pod nazivom - 5 prstiju

PŠ Bakić je 31.5.2023. održala zadnju aktivnost - aktivnost 5.prsta - Ja i moja domovina.

Prije samog javljanja i online susreta učenici su odradili brojne aktivnosti vezane uz domovinu. Izradili su zajedno prezentaciju o Republici Hrvatskoj – simboli, smještaj, kulturna i prirodna baština i zaštita pod UNESCO-m te tako naučili i ponovili puno toga o domovini. Tijekom mjeseca svibnja gledali su hrvatski dječji igrani film: Družba Pere Kvržice, čitali pripovijetke i pjesme hrvatskih književnika. Učenici su samostalno istražujući odabrali znamenitost koju žele prikazati kroz likovni izričaj.

Zajednički su uredili izložbeni prostor u holu  škole gdje su izložili sve likovne uratke nastale u sklopu ovog projekta.

U zadnjem online susretu  učenici su saznali  puno toga o Sloveniji i učvrstili znanje o svojoj  domovini. Domovina = dom i obitelj.