« Svibanj 2024 »

BICIKLOM DO ZDRAVLJA
Autor: Nataša Valinčić, 11. 5. 2013.

Učiteljice 4.razreda (Renata Grahovac, Blaženka Marić, Ljiljana Marendić) OŠ Eugena Kumičića, Slatina pokrenule su projekt „Biciklom do zdravlja“ u sklopu kurikuluma ZDRAVSTVENOG ODGOJA.

CILJ PROJEKTA: Shvatiti da je vožnja bicikla uz poštovanje odrednica sigurnosti važna za zdrav način života te koristan odmor u prirodi.

ZADATCI: Imenovati i pokazati dijelove bicikla.

Način održavanja bicikla.

Shvatiti važnost nošenja kacige i poznavanje prometnih pravila.

Popularizirati biciklizam kao zdrav način provođenja slobodnog vremena.

VRIJEME REALIZACIJE: 4 nastavna sata

1.sat  Upoznavanje s predstavnicima  BICIKLISTIČKOG KLUBA .

Predsjednikom, Mladenom Crnobrnjom i tajnikom, Mariom Perkovićem. Na prvom susretu zajedno smo osmislili tijek budućih aktivnosti i dogovorili vrijeme realizacije tih istih aktivnosti. (3.aktivnosti)

2.sat

Realizacija 1. aktivnosti- „ BICIKL“

26.travnja 2013. godine Mladen Crnobrnja i Nad Nicinget bili su gosti predavači učenicima 4.razreda naše škole.Učenike su upoznali s dijelovima bicikla,načinom održavanja te ih potaknuli na članstvo u BICIKLISTIČKOM KLUBU. Odgovarali su na brojna pitanja i sve zorno prikazali na biciklima koje su dovezli u školu. Na kraju su upoznali učenike s aktivnostima koje slijede, a to su :

2.aktivnost: Poznavanje prometnih pravila-gost predavač prometni policajac

3.aktivnost: Poligon-vožnja spretnosti, dodjela diploma.

Učenici s veseljem očekuju najavljene aktivnosti .Nadamo se da ćemo ovim načinom potaknuti naše učenike da više vremena provode u prirodi i pri tome uživaju u sigurnoj vožnji biciklom.

Učiteljice 4. razreda

Slatina, 27.travnja 2013.

1. aktivnost "Bicikl"

2. aktivnost

2.svibnja 2013. godine provedena je 2.aktivnost u sklopu projekta „Biciklom do zdravlja“ Gosti predavači bili su policajci: Stjepan Srednoselac i Željko Lukaček. U sklopu svog projekta „ Policija u zajednici“ predavači su održali predavanje uz pp prezentaciju i djeci ukazali na važnost poznavanja prometnih znakova i pravila prilikom upravljanja biciklom. Prezentacija je zorno prikazala znakove i upute kojih bi se učenici trebali pridržavati u prometu kako bi bili sigurni sudionici u njemu. Učenici su pozorno pratili predavanje i predavače nagradili gromoglasnim pljeskom u znak zahvale.

Renata Grahovac

3. aktivnost

Dana 10.svibnja 2013.godine u 8.00 h započela je zadnja aktivnost u sklopu projekta „Biciklom do zdravlja“.Članovi Biciklističkog kluba postavili su poligon za provjeru spretnosti učenika 4.razreda u vožnji bicikla. Prvi su svoju spretnost i brzinu provjerili učenici 4.a, zatim 4.b i na kraju 4.c razreda.Učenici su pokazali veliku zainteresiranost i želju za postizanjem što boljeg rezultata.Najbolji rezultat bio je 33 sekunde. Nakon provjere svi su učenici  dobili zahvalnice koje im je uručio predsjednik kluba Mladen Crnobrnja. Na kraju su učiteljice uručile zahvalnicu Biciklističkom klubu i zahvalile im se na uspješnoj suradnji i odvojenom vremenu. Mnogi učenici pokazali su zainteresiranost za učlanjenje u klub, a predsjednik Crnobrnja ih je pozvao da se uključe na biciklijadu koja će se održati u svibnju.

Učiteljice: Blaženka, Ljiljana i Renata

Izvor: Renata Grahovac, učiteljica razredne nastave