preskoči na sadržaj

Osnovna škola Eugena Kumičića

Login
projekt e-Škole

 

E-Dnevnik

 
UPUTE

E-Skola

Raspored zvonjenja


RAZREDNA NASTAVA

PREDMETNA NASTAVA

Kalendar 2023./2024. šk. god.

 

Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Anketa
Smatram da daroviti učenici u našoj školi imaju dovoljno prilika za napredak i osobni izraz.





Brojač posjeta
Ispis statistike od 12. 5. 2010.

Ukupno: 1044239
Ovaj mjesec: 2721
Ovaj tjedan: 903
Danas: 96
Arhiva dokumenata
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Erasmus+, KA1 Škola mira i prijateljstva, Pomozi mi da moja prelazak bude lak, a ja sretan i odgovoran đak: Festival znanosti u Zavičajnom muzeju Slatina
Autor: Melita Schmitz, 3. 5. 2022.

Zavičajni muzej Slatina ove godine po prvi puta se priključio manifestaciji Festival znanosti s temom ŽIVOT, a gdje je znanost tu su i naši vrijedni Kumičići.

Prvog dana festivala, 2.5.2022., naše učiteljice Rajka Avirović Gaća, Renata Grahovac i Sanela Jukić priredile su predavanje i radionicu pod nazivom Stabla koja život znače.

Prezentaciju tj. predavanje odradili su učenici Dora Bačani, Tina Braz, Dorian Jukić i Gita Špoljarić te su okupljenim gostima prezentirali rezultate istraživačkog rada naše GLOBE skupine, tj. rad koji će uskoro biti prezentiran i na državnoj smotri GLOBE škola. Učenici su svojim izlaganjem istaknuli potrebu za sadnjom novih sadnica stabala jer su stabla vrijedna skladišta ugljika, tj. pohranjuju velike količine ugljika i tako doprinose smanjenju količine ugljikova dioksida u atmosferi. Stabla su također i proizvođači kisika, štite nas od prekomjernog sunčevog zračenja, buke i prašine.


Nakon vrlo iscrpnog predavanja i predočavanja svih izračuna, grafova i tablica uslijedila je i razigrana i poučna radionica pod nazivom Igra – Rast stabla, koju je priredila učiteljica Renata Grahovac. Cilj ove igre je približiti proces fotosinteze najmlađim sudionicima, ali pridružili su se igri i oni malo stariji. Kroz igru naučili su što je sve potrebno stablu kako bi raslo te na koji način stablo apsorbira i skladišti ugljik.

Kroz ovaj projekt ostvarena je i međugeneracijska suradnja učenika naše škole, razredna i predmetna nastava te suradnja matične škole i područne škole Bakić čiji su učenici uz vodstvo svoje učiteljice Grahovac također svojim mjerenjima doprinijeli istraživačkom radu GLOBE skupine, a takve aktivnosti ostvaruju se u izvannastavnoj aktivnosti „Pomozi mi da moja prelazak bude lak, a ja sretan i odgovoran đak“ koja je sastavni dio projekta „Škola mira i prijateljstva“ Erasmus+ KA1 projekta.

Renata Grahovac, učiteljica





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju