« Svibanj 2024 »

Dječja pekara radi punom parom
Autor: Marijana Toplak, 28. 10. 2022.

Voila!
Sa snažnim osjećajem dobro obavljenog posla završio je Prodajni sajam Dječja pekara održan danas u Parku 136. slatinske brigade u organizaciji Učeničke zadruge Zalathnuk u sklopu obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje, a omogućili su ga vrijedni petaši i njihovi roditelji kao nositelji aktivnosti naše marljive dječje pekare.

U organizaciju su se uključili i roditelji učenika sedmih razreda izradivši ukusne kolače i aranžiravši prekrasne košare za ogledni štand naše školske zadruge koji je vodila istaknuta mama zadrugarka gđa Mira Dokmanac, članovi Volonterskog kluba Eugenijalac kao redari te zadrugarke iz 8. b preuzevši odgovornu ulogu ocjenjivačica štandova.

Slogan „Mi suradnju nudimo na pladnju“ se pokazao istinitim – osim navedenih sudionika iz naše škole, organizaciji Sajma je pomogla i Industrijsko-obrtnička škola Slatina, Uprava Grada Slatine i Pučko otvoreno učilište, a podržali su ga i Dječji vrtić Zeko sa skupinom Ivančice, mnogi građani,  putnici (ne)namjernici, bivši i sadašnji zaposlenici naše škole te mnogi roditelji naših učenika.

Osim informiranja, najveća je prednost medija što pružaju mogućnost prenijeti višestruke izraze zahvale svim sudionicima, a posebno roditeljima naših učenika te našim vrijednim, zaposlenim, kreativnim, ljubaznim i talentiranim petašima. U ime cijele škole (posebno u ime razrednika) im iskrene čestitke šalje voditeljica Učeničke zadruge Zalathnuk Marija Majer.

Čestitkama se pridružuju i ocjenjivačice uređenosti štandova koje imale uistinu težak zadatak – odabrati 3 najuređenija štanda. Prateći listu procjene, svaki je štand mogao biti ocijenjen s maksimalno 30 bodova te je, kako je bilo 7 ocjenjivačica, ukupno mogao dobiti 210 bodova.

Svi su rezultati vrlo bliski, ali ipak su se tri tima iskristalizirala, a prvo je mjesto zasluženo u potpunosti i isključivo dječjim rukama:

1. mjesto za tim Slatke šape (195 bodova)

Bez obzira na plasman, svih je 13 timova bilo izuzetno vrijedno i kreativno pa će stoga svi timovi dobiti simboličnu nagradu o kojoj će odluka biti dogovorena po povratku u školu.

Ukupno je na Sajmu prikupljeno neočekivanih 4.986,75 kn, a posebno valja istaknuti tim Male pekarice čiji je trud, ali i njihov ljubazan, šarmantan osmijeh te prikazana urednost i kreativnost nagrađena sa rekordnih 940 kn, dok će se za fond nagrada izdvojiti 10% novca u omjeru 50:30:20.

Osim poduzetničkog duha, na Sajmu je bio vidljiv i duh solidarnosti pa je tako tim Nestašni pekari polovicu svojih proizvoda - podijelio. Iako se zbog toga čini nepriličnim govoriti o novcu, on je samo rezultat vrijednih ruku naših učenika i roditelja te velikodušnosti naših građana. Kako je sajam bio prodajan radi nabavke vješalica ili jastučića za stolce u učionicama, za 02. studenog je dogovoren sastanak s predstavnicima Industrijsko-obrtničke škole na kojem će se pokušati procijeniti iznos predračuna za spomenute školske potrebe te slijedi daljnje informiranje o nastavku akcije kojoj je cilj poboljšati uvjete učenja u našoj školi i rada školske zadruge te ujedno i promovirati industrijsko-obrtnička zanimanja.

Sajam je posjetio i gradonačelnik Grada Slatine Denis Ostrošić s dogradonačelnikom Ilijom Nikolićem. Gradonačelnikove riječi lijepo sažimaju dojam ove manifestacije: I meni i mom dogradonačelniku bilo je uistinu lijepo biti u središtu grada i u Parku 136. slatinske brigade čija se obljetnica osnutka obilježava baš na današnji dan. Ovdje smo imali prigodu kušati proizvode koje su petaši uz pomoć svojih majki i baka nudili Slatinčanima. Način na koji su to činili bio je uistinu profesionalan te smo uz kolače sa sobom ponijeli i osmijeh te puninu okusa i mirisa jeseni. Hvala Osnovnoj školi Eugena Kumičića na ovoj inicijativi.

Hvala i vama, dragi roditelji i učenici.

Izvor: Marijana Toplak, učiteljica Hrvatskoga jezika