« Svibanj 2024 »

Uspješno provedena akcija Pozdrav od osmaša
Autor: Marijana Toplak, 15. 6. 2022.

Nakon 5 radionica, 2 prodajna sajma i 2 dana provedena u uređivanju paviljona OŠ Eugena Kumičića, s ponosom možemo reći: „Uspjeli smo!“

Rezultat je novo lice paviljona i nada da neće postati meta vandalizma, već da će ono dulje vremena ostati podsjetnik na ovu vrijednu generaciju naših učenika.

Prije:

Poslije:

Zadrugari vođeni učiteljicom Majer i volonteri s uhom učiteljice Toplak su nakon nekoliko tjedana rada, a čija su potpora bili učitelji Tehničke kulture Ivan Drokan i Likovne kulture Josip Jelenčić te virovitičke tiskare Grafiti Becker i Grafoprojekt, uz potporu kreativne energije gđe Jasne Horvat i  pažnju gdina Marijana Vajdića, konačno došli do samog finala. S ponosom možemo izvijestiti da je na dvama sajmovima prikupljeno 887,20 kuna koje su utrošene na kupnju boje i kistova, zaštitne opreme i onog praškaste mješavine u kojoj je sva svježina 9 vitamina.

Naime, učenici su svoje slobodno vrijeme, energiju i dobru volju uložili u uređivanje školskog paviljona. Počeli su 14. lipnja poslijepodne, kad su prebojali njegovo staro i grubo lice, dok su ga u 15. učinili ljepšim, vedrijim i veselijim želeći tako spriječiti eventualno buduće vandaliziranje.

U radu im je pomogla okrepa za koju je zaslužna Pekara Jozo i novčani prilozi roditelja i sugrađana (Od srca vam hvala!) te velika količina entuzijazma koji se, kako su se radovi približavali kraju, samo povećavao.

Ukupno je u uređenju paviljona sudjelovalo 30-ak učenika, što logističara, što molera, kreativaca, voditelja radova, održavatelja atmosfere, eko-brižnika, fotografa, spremača (i ponekih nezaobilaznih smetača, he, he), ali posebno trebamo istaknuti volontere Bornu i Zorana Vajdića koji su od samih početaka u akciji (pozdrav i našoj Annie Milivojević) te predsjednicu Volonterskog kluba Eugenijalac i dobitnicu nagrade za najvolontera Anu Kizivat koja ne priznaje nerješive probleme, već svaki izazov s osmijehom svlada.

Zapravo, posebno ističemo sve učenike koji su sudjelovali u akciji kao svijetao primjer koji osvjetljava obraz – cijela se škola vama ponosi i zahvaljuje vam!

Izvor: Marijana Toplak