Županijsko stručno vijeće učitelja razredne nastave
Autor: Nataša Valinčić, 21. 12. 2012.

Dana 18. prosinca 2012. godine u našoj školi održan je stručni skup učitelja razredne nastave Virovitičko-podravske županije u čijem radu su sudjelovali učitelji dvaju županijskih stručnih vijeća, ukupno 90 učitelja razredne nastave.

Cijeli stručni skup u trajanju od 3 sata bio je posvećen jednoj temi – „JEDINICE ISHODA UČENJA U NASTAVNOM PREDMETU HRVATSKI JEZIK U RAZREDNOJ NASTAVI“, a cilj je bio  razumjeti koncept kompetencija/ishoda učenja u kontekstu odgojno-obrazovnog procesa u svrhu definiranja elemenata i kriterija vrjednovanja, aktivnim sudjelovanjem kreirati i pisati jedinice ishoda učenja u programu Hrvatskoga jezika u razrednoj nastavi, te shvatiti kako primijeniti znanja o izradi jedinica ishoda učenja u ostalim nastavnim predmetima u razrednoj nastavi.
Predavanje na ovu temu održala je viša savjetnica Agencije za odgoj i obrazovanje, Mirela Skelac, univ.spec.act.soc., dok su voditeljice radionica bile učiteljice Kata Huber za 2. razred i Sanja Hmelik za 3. razred iz OŠ Josipa Kozarca Slatina, te Vera Menčik za 4. razred i Željka Novotni za 1. razred iz OŠ Eugena Kumičića Slatina. Ove učiteljice su od 19. do 21. lipnja ove godine sudjelovale na „1.Državnom stručnom skupu za učitelje RN u zvanju mentora i savjetnika“ gdje su stjecale saznanja o Hrvatskom kvalifikacijskom okviru i zajedno sa 400 učitelja mentora i savjetnik iz cijele Hrvatske sudjelovale u izradi jedinica ishoda učenja. Teoretsko predavanje savjetnice Skelac i rad u radionicama rezultirali su izradom potrebnih obrazovnih ishoda za Hrvatski jezik od 1. do 4. razreda osnovne škole, a zajedno s ishodima koje su izradili učitelji ostalih ŽSV-a, poslužit će kao temelj za izradu ujednačenih kriterija vrjednovanja na području cijele države, što dokazuje vrijednost ovog stručnog skupa.

Voditeljica Županijskog stručnog vijeća: Željka Novotni, učitelj savjetnik

Izvor: Željka Novotni, učitelj savjetnik