Prvašići posjetili Gradsku knjižnicu Slatina
Autor: Darko Vencl, 29. 10. 2012.

U Mjesecu hrvatske knjige, sa središnjom temom posvećenoj Europskoj godini aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti  te u svrhu međuknjižnične suradnje školske i gradske knjižnice, organizirali smo, 26. listopada 2012.,  posjet prvih razreda naše škole Gradskoj knjižnici Slatina.

Prvi razredi i njihove učiteljice, 1.a učiteljica Vera Menčik, 1.b učiteljica Gordana Maroević i 1.c učiteljica Željka Novotni u suradnji sa knjižničarkom škole Melitom Schmitz te s uvijek raspoloženom za suradnju ravnateljicom Gradske knjižnice Slatina gospođom Anom Knežević, upoznali su se s prostorom knjižnice, svim uslugama koje knjižnica svojim korisnicima pruža te su se nakon toga družili i razgovarali s umirovljenicom, bivšom učiteljicom OŠ Eugena Kumičića, gospođom Ljubicom Klement. Kako smo već naglasili, Mjesec hrvatske knjige posvećen je trećoj životnoj dobi pa smo zato u goste i pozvali našu umirovljenicu Klement da nam ispriča kako je njoj bilo dok je pohađala osnovnu školu, sjeća li se svoje prve učiteljice, ima li neki događaj kojega se rado sjeća i što bi rekla sada, iz perspektive umirovljenika, koliko je važno u životu obrazovanje pojedinoga čovjeka, ali i koje vrijednosti svi mi kroz život trebamo prenositi i živjeti.

Uz tako ugodnu sugovornicu vrijeme za druženje nam je zaista brzo prošlo, a ovom prigodom se svesrdno želimo zahvaliti gospođi Klement na svim lijepim riječima koje nam je uputila kao i na svim sjećanjima koje je rado s nama podijelila! Njoj želimo mirne i ugodne umirovljeničke dane, a svim učenicima želimo mnogo zanimljivih knjiga koje će moći podizati i u Gradskoj knjižnici jer su ovom prigodom postali njeni korisnici i to bez plaćanja godišnje članarine!

Veliko hvala ravnateljici Ani Knežević na ovako lijepom susretu kao i knjižničarki Mariji Cindrić na izradi svih članskih iskaznica naših učenika!

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka