Na međužupanijskom stručnom vijeću školskih knjižničara u Petrinji predstavljen projekt L.E.C.S.S. IPA CBC
Autor: Darko Vencl, 21. 7. 2012.

Međužupanijsko stručno vijeće školskih knjižničara, na kojemu su sudjelovale četiri županije: Sisačko-moslavačka, Zagrebačka, Virovitičko-podravska, održano je 29. lipnja 2012. godine u Petrinji s temom Uloga školske knjižnice u poticanju informacijske pismenosti kroz očuvanje i njegovanje prirodne i kulturne baštine – Oj petrinjske uske staze...

Stručnom skupu obratila se savjetnica Tamara Zadravec te izvijestila o svim promjenama u strukturi Agencije za odgoj i obrazovanje.

Stručni skup otvorio je profesor Matija Bučar (Visoka učiteljska škola, Petinja) s temom Putevima Zrinske gore.

Knjižničarka Srednje škole Sesvete iz Sesveta  gospođa Ruža Jozić predstavila je stručnu temu Mjerila kvalitetnog rada školske knjižnice.

Knjižničarka Ana Lešković iz Srednje škole Tina Ujevića iz Kutine predstavila je temu Informacijska pismenosti kao dio knjižnično-informacijskog obrazovanja.

Knjižničarka Melita Schmitz iz Osnovne škole Eugena Kumičića iz Slatine održala je temu Marketing i menadžment u školskoj knjižnici te je u sklopu teme predstavila projekt financiran iz pretpristupnog fonda IPA Prekogranični program Zajedničkom suradnjom osnovnih škola Slatine i Sigetvara do boljega znanja (L.E.C.S.S)  (vrijednost projekta 167.699,00 eura) te pokazala primjerom dobre prakse kolika je važnost marketinga za projekt ili za radnu organizaciju, ali i knjižnicu svake škole.

Psiholog Armin Hadžić iz savjetovališta za djecu, adolescente i obitelj iz Petrinje održao je zanimljivu radionicu Antistresni program te sudionike radionice poučio tehnici opuštanja cijeloga organizma.

Stručni skup zatvorio je knjižničar Srednje škole Marka Marulića iz Slatine Damir Balković temom Bećarac naš svakdašnji.

Domaćini su za sve sudionike skupa organizirali razgledanje Petrinje, a u gradskom parku priredili su posebno glazbeno iznenađenje accapela pjevača Petrinjski slavuji  koji su svojim milozvucima oduševili i ispratili sve goste.

Zahvaljujemo se domaćinima na organizaciji stručnoga skupa kao i na ugodnoj atmosferi koja se osjetila tijekom svih događanja.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka