Održana 19. manifestacija Zbogom školo do jeseni
Autor: Darko Vencl, 20. 6. 2012.

I ove je godine na igralištu Tvina u Virovitici na sam zadnji dan nastave održana manifestacija Zbogom školo do jeseni u organizaciji Upravnog odjela za društvene djelatnosti te OŠ Eugena Kumičića iz Slatine.

Školarci su pozdravili školu – neki su rekli konačno zbogom, neki nastavljaju svoj put. Cilj je ove manifestacije dati priznanje onima koji su se na putu školovanja i odrastanja trudili biti najbolji i dali sve od sebe. Nagrade najučenicima svih osnovnih i srednjih te glazbenih škola je u ime Upravnog odjela za društvene djelatnosti uručila pročelnica gđa Vesna Šerepac, a kao najučenice na području cijele Županije proglašen je trio M: Matea, Martina i Mirta.

Organizatori su i ove godine odradili dobar posao. U očekivanju pristupanja Republike Hrvatske, kao buduće 28. članice Europskoj uniji, cijeli je program, jednim dijelom i kao nastavak projekta OŠ Eugena Kumičića Hrvatska zvijezda na europskom nebu, bio prožet tim bojama: žute i plave i našim kockicama. Nakon pozdrava naših vrlih dužnosnika- ravnateljice dotične škole Božice Majhen, pročelnice Upravnog odjela za društvene djelatnosti Virovitičko-podravske županije Vesne Šerepac, virovitičkog gradonačelnika Ivice Kirina te župana virovitičko-podravskog, koji je ujedno i otvorio manifestaciju, Tomislava Tolušića, uslijedila je mileniska fotografija koju je snimio virovitički novinar Kristijan Toplak, a zatim smo krenuli na putovanje Europskom unijom- iz naše domovine (koju je predstavljala škola domaćim) diljem Europe. Svaka je škola tako predstavila jednu zemlju pjesmom ili plesom, a nastupili u još i Športsko-plesni klub H-8 iz Virovitice, suvremeni plesni studio KUC iz istog grada te mažoretkinje Gradske glazbe. Kako je program bio podijeljen u setove, iza 2. seta su se uključili i ravnatelji/ice te gradski dužnosnici u štafetnoj igri u kojoj su pokazali zavidnu kondiciju, dok se je nakon proglašenja najučenika iščekivao koncert grupe Vatra te predgrupa Inbox i Irritus.

Zbogom školo do jeseni je hvale vrijedna manifestacija koja je i ove godine omogućila isticanje pozitivnog primjera izborom najučenika koji na jednak način mjeri znanje i sportske uspjehe jer je za oboje potrebno iznimno mnogo truda, omogućila je kreativno izražavanje učenika i učitelja i, kao i uvijek, na kraju ponudila zabavu uspješnim koncertnim nastupima naših bendova. Čeka se isto do sljedeće jeseni.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

Tekst: Marijana Toplak

Izvor: slatina.net, nezavisni internet portal