"Nova faca" u našoj školi - Dragana Dropulja, profesorica njemačkoga jezika
Autor: Darko Vencl, 20. 6. 2012.

Ove školske godine u našoj je školi zaposlena mlada učiteljica Dragana Dropulja pa evo nekoliko riječi o njoj.

Možete li nam se predstaviti?
Zovem se Dragana Dropulja i nova sam učiteljica njemačkog jezika u Osnovnoj školi Eugena Kumičića, Slatina.

Gdje ste studirali?
Studij njemačkog jezika i književnosti sam završila u Osijeku na Filozofskom fakultetu.

Možete li nam reći odakle dolazite i gdje ste dosada radili?
Dolazim iz lijepog gradića Orahovica. Sigurno vam je poznat po jezeru kojeg ste ljetos posjetili. Prošle godine sam  zaposlila se u Osnovnoj školi Antuna Gustava Matoša u Čačincima i u Osnovnoj školi u Mikleušu gdje sam isto predavala njemački jezik. Tamo sam radila pet mjeseci.

Zašto ste odabrali njemački jezik?
Volim njemački jezik, a možda i zato što sam živjela pet godina u Njemačkoj. Tamo sam pohađala školu od prvog do petog razreda. Koliko vidimo to je bilo jako značajno za moj cjelokupan život. Jako sam sretna što sam upravo njemački jezik studirala.

Je li Vam bilo lijepo u Njemačkoj?
U Njemačkoj mi je bilo jako lijepo. Tamo sam provela prekrasnih pet godina, išla u školu i stekla prijateljstva.

Koja je najveća razlika između Nijemaca i Hrvata?
Po mojem mišljenju najveća je razlika u radu i disciplini. Nijemci su poznati po tome da su marljivi i disciplinirani što se tiče rada. Pokazali su se i kao vrlo ljubazan i susretljiv narod. Mi smo Hrvati vrlo druželjubivi. Po izgledu smo tamniji. Hrvati se vole lijepo oblačiti, dok Nijemcima to nije najbitnije, njima su godišnji odmori najbitniji.

Kako Vam se sviđa u školi?
Ukratko- jako mi se sviđa u školi.

Što volite čitati?
Što se tiče lektira, u osnovnoj školi najdraža mi je bila lektira Mark Twain "Kraljević i prosjak". Od njemačkih autora rado sam čitala djela Ericha Kästnera. Na fakultetu mi je omiljena lektira bila "Maria Magdalena " Friedricha Hebbela. Obožavam Harry Pottera.

Imate li hobi?
Volim fotografirati, štrikati, heklati i šetati.

Gdje se vidite u budućnosti?
U budućnosti se vidim i dalje kao učiteljica njemačkog jezika. Volim rad u školi i rad sa djecom.

Što biste poručili učenicima?
Poručila bih da se trude u školi i da budu dobri prema odraslima. Svakako im preporučujem da uče njemački jezik jer će im sigurno biti potreban u životu. Tolika je prednost što djeca imaju mogućnost dva strana jezika besplatno naučiti. Ako budete čekali da kao odrasle osobe učite neki strani jezik, mogu vam reći da ćete se jako namučiti i puno platiti.

Zahvaljujemo se nastavnici na razgovoru i želimo joj mnogo uspjeha u životu!

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka