Nastavnica Elvira Vujčića na eTwinning seminaru u Bratislavi
Autor: Darko Vencl, 2. 5. 2012.

Od 26. do 28. travnja 2012. nastavnica Elvira Vujčić, profesorica hrvatskoga jezika i književnosti, sudjelovala je u Bratislavi u Slovačkoj na slavenskom seminaru koji je organizirala Slovačka služba za podršku eTwinning korisnicima. Cilj seminara je bio okupiti sudionike iz svih slavenskih zemalja koje sudjeluju na portalu kako bi dogovorili projektne ideje na temu nacionalnih jezika.

Na seminaru je sudjelovalo po deset sudionika iz Češke, Slovačke, Poljske, Slovenije i Hrvatske.

Nastavnica Vujčić predložila je razvijanje projekta na temu Poetika i povijest hrvatske usmene književnosti. Seminar se odvijao na svih slavenskim jezicima, a nastavnici Vujčić najviše se svidjelo iskustvo upoznavanja novih ljudi, razmjenjivanje ideja kao i zanimljiva predavanja i radionice kroz koje je prošla.

Isto tako, nastavnica Vujčić kaže da je Bratislava prekrasna stari grad koji možete upoznati putem fotografija u fotogaleriji koje nam je prepustila, a posebno nam preporuča učenje stranih jezika jer jezik je najvažniji alat u komunikaciji.

O mogućnostima stručnih edukacija kao što je ova ili o razvijanju projektnih ideja, mobilnosti učenika možete pogledati na web stranici Agencije za mobilnosti iz Zagreba, www.mobilnost.hr te se isto tako svi možemo uključiti u ovakav oblik edukacije na europskoj razini što nam nastavnica Vujčić toplo preporuča jer je ovo svakako jedno novo, korisno  i nezaboravno iskustvo.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka