Naš doprinos zajednici - Zaklada SLAGALICA
Autor: Darko Vencl, 21. 4. 2012.

Počeli smo s realizacijom građanske inicijative koju financira Zaklada Slagalica pod nazivom „Učenje, igra i zabava na svježem zraku“.  Postavljene su klupe i koševi u dvorištu škole ispred paviljona. Vrijedni majstor Zlatko i njegovi pomoćnici postavili su klupe unutar paviljona i prebojali pročelje i postavljene klupe zaštitnim lakom. U četvrtak, 19. travnja 2012., provedeno je i hortikulturno uređenje okoliša. Spretne spremačice, uz smijeh i veselje, uljepšale su prilaz školi posadivši cvijeće koje je financirala "Slagalica".

Povodom Dana planeta Zemlje i završetka građanske inicijative koju financira "Slagalica" 20. travnja 2012. učenice likovne skupine pod vodstvom nastavnice Sanje Bujanić oslikale su u prijepodnevnim satima prostor ispod klupa u paviljonu i tako dali svoj doprinos uređenju tog prostora. Dječja mašta i kreativnost koju su pokazale trebale bi nam biti podsjetnik da živimo u suglasju s prirodom.

Razredna nastava održat će po jedan školski sat u paviljonu posvećen toj temi u poslijepodnevnim satima, za vrijeme nastave. Učenici će zajedno s učiteljicama urediti prostor oko paviljona i to tako da će prikupljeni otpad razvrstati te papir odložiti u plave vreće, a plastiku u žute. Navest će zemlju oko koševa za smeće i tako te radove privesti kraju. Na taj način želimo potaknuti učenike da čuvaju uređen prostor oko paviljona jer i sami pridonose njegovom uređenju.

Ispreplitat će se likovna umjetnost i igra u suglasju s prirodom koja nas okružuje zahvaljujući uređenom prostoru u paviljonu i ispred njega.

Današnjim aktivnostima želimo svima poručiti: "Sve  se može kad se male ruke slože !"

ŽELJELI BISMO DA NA CIJELOM SVIJETU, GDJE LJUDI BACAJU SMEĆE, RASTE ZELENO DRVEĆE I ŠARENO CVIJEĆE BAŠ KAO I U DVORIŠTU NAŠE ŠKOLE GDJE JE TRAVA MEKA ZEMLJINA KOSA, CVIJEĆE UKRAS, A NAKIT JE ROSAPO KOJOJ DJECA RADO TRČKARAJU BOSA.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

Izvor: Renata Grahovac, učiteljica i Melita Schmitz, knjižničarka