"Nova faca" u našoj školi - Melita Čmarec
Autor: Darko Vencl, 10. 4. 2012.

Ove školske godine u našoj školi pojavila se još jedna „nova faca“, tj. profesorica hrvatskoga jezika i književnosti Melita Čmarec koja će u našoj školi volontirati što joj dopušta Pravilnik o polaganju stručnog ispita učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu i nastavnika u srednjem školstvu.

1. Odakle dolazite i što ste po zanimanju?

Po zanimanju sam magistra edukacije hrvatskog jezika i književnosti, a dolazim iz sela Josipovo pokraj Slatine.

1. Gdje ste studirali?

Studirala sam u Osijeku.

1. Imate li kakav hobi?

Da, pišem pjesme.

1. Koja Vam je najdraža pjesma i kojeg autora iz područja književnosti?

Paul Verlaine: Jesenja pjesma i Vesna Parun: Ti koja imaš nevinije ruke od mojih.

1. Kako se zamišljate u ulozi profesorice?

Objektivna, pomalo stroga, marljiva, suosjećajna…

1. Koje Vam je najdraže godišnje doba i zašto?

Proljeće jer imam dojam da se tada svi budimo iz dubokog zimskog sna i poletni krećemo u nove pobjede.

1. Koju vrstu romana najviše volite čitati i zašto?

Fantastika i „krimići“ oduvijek su mi privlačili pozornost. Fantastiku volim jer otvara prostor u kojem je sve nemoguće moguće i k tome fantastično, a krimići su puni napetosti i iščekivanja pa, prije nego se i nešto dogodi, mogu se pretvoriti u detektiva i neograničeno maštati i tragati za mogućim rješenjem.

1. U kojem biste se književnom rodu mogli pronaći?

U poeziji.

1. Imate li neki životni moto?

Ne čini drugima ono što ne želiš da tebi učine.

Živi svaki dan kao da ti je posljednji.

1. Da imate priliku ponovno birati, koje biste zanimanje izabrali?

Ponovno bih izabrala zanimanje koje već imam, ali voljela bih ujedno imati i zanimanje pedagoga i knjižničara.

1. Što znači da ste volonter u našoj školi?

To znači da nema zasnovan radni odnos, već moram nazočiti nastavnim satima mentora najmanje 2 sata tjedno tijekom nastavne godine, odnosno 70 sati, te samostalno održati 35 nastavnih sati uz prisustvo mentora.

Zahvaljujemo se nastavnici na odgovorima i želimo joj ugodan boravak u našoj školi!

Izvor: Sara Cibok, 8.a