Erasmus+, Kids from the future - pedagoška radionica u 6.a
Autor: Andrea Grahovac-Tržić, 13. 12. 2018.

Pedagoginja Andrea Grahovac Tržić održala je pedagošku radionicu s ciljem poticanja kreativnosti u 6.a razrednom odjelu, a sve u sklopu projekta Kids from the future koji se trenutno provodi u našoj školi.

Učenici su prvo rješavali problemski zadatak u kojemu su imali 9 točkica, a trebali su kroz svih tih 9 točkica povući crtu, samo u 4 poteza bez prekidanja. Da bi to napravili, morali su misliti „izvan okvira“.

Središnja aktivnost bila je da učenici napišu kratku priču na temu: Kad bismo svi nosili koturaljke… Njihova ih je kreativnost uistinu dovela do mnogih zanimljivih situacija. Učenici su tako predvidjeli da bismo svi jako puno padali, da bi kirurzi imali problema pri operacijama, a konobarima bi ispadali pladnjevi. Bake i djedovi bi još više slamali kukove na ledu, mladenke bi na vjenčanjima poderale same sebi haljinu, bilo bi nam teško ići po stepenicama. Svi bismo se vozili koturaljkama, a ne automobilima pa bi zrak bio manje onečišćen. Pojavilo bi se i novo zanimanje jer bi se morale otvarati škole za rolanje.

Radionicu smo završili igrom Kaladont.

Prisjetimo se, projekt Kids frm the future započeo je u srpnju ove godine, a trajat će 14 mjeseci. U projektnom timu je osam učitelja i stručna suradnica pedagoginja, a svi će oni pohađati tečajeve u inozemstvu kako bi razvili svoje vještine i stekli neka nova znanja, a sve to ugradit će u svoj rad dvjema izvannastavnim aktivnostima - DigiClass i Programiranje, pedagoškim radionicama s učenicima o motivaciji, kreativnosti i strategijama učenja, ali i čim više u se druge nastavne sate koje održavaju.

Ova publikacija odražava isključivo stajalište autora publikacije i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.

Sufinancirano sredstvima programa Europske unije Erasmus+ / Co-funded by the Erasmus+ Programme of the European Union