NAZOVI ME!

2018./2019.

Kalendar 2018./2019. šk. god.

« Rujan 2018 »

Glagoljanje
Autor: MARIJANA TOPLAK, 10. 5. 2018.

Tjedan škole! Prepun je žurbe, priprema, događanja, ali, iznad svega, veselja i pozitivnog uzbuđenja. Ono je bilo vidljivo i 9. svibnja kad se u našoj školi održao kviz znanja o glagolskim oblicima- Glagoljanje. Glavni protagonisti? Šestaši i njihove učiteljice!

Šestaši naše škole (koje je pripremila i odabrala njihova učiteljica i mentorica Elvira Vujčić) bili su domaćini šestašima iz OŠ Gradina (mentorica Sanela Vukić Vidalina), OŠ Josipa Kozarca iz Slatine (mentorice Snježana Tot i Ivana Strupar), OŠ Mikleuš (mentorica Marica Kesić) te OŠ Vladimira Nazora iz Nove Bukovice (mentorica Maja Kufner).

Prisutne je na početku pozdravila ravnateljica Božica Majhen i poželjela im sreću u igranju kviza Glagoljanje koji je, koristeći digitalni alat Kahoot!, izradila učiteljica Marijana Toplak zbog svoje ogromne ljubavi prema glagolima koja je zamijećena i kod svih sudionika kviza.

Ekipe su formirane ždrijebom i sastojale su se od učenika iz različitih škola s ciljem eliminiranja rivalstva među školama te poticanja pozitivnog ozračja, suradnje i razvijanja socijalnih vještina.

Surađuj s ljudima koje prvi put vidiš, uključi ih u skupinu i motiviraj. Taj su zadatak izvrsno obavili učenici naše, ali i ostalih škola, a proces odabira imena ekipe je u tome uvelike pomogao. Natjecale su se ekipe Perfektne, Imperatori, Crna kronika, Fantastična četvorka i Glagoljašice.Pobjednik je bila ekipa Crna kronika čiji su članovi bili Lana Brdarić, Jana Grabar, Mateja Podolski, Dorijan Putar i Matej Tokić.

Uz neke tehničke poteškoće (kako to zna biti s digitalnim alatima), kviz je protekao u veselju, suradnji i uzbuđenju. Svim su sudionicima uručene Zahvalnice (iza kojih stoji toplina srca), a pobjednicima i Glagoljske povelje (iza kojih stoji ponos mentorica Marice Kesić, Maje Kufner i naše Elvire Vujčić).

S veseljem iščekujemo Glagoljanje 2019.

Izvor: Marijana Toplak; Fotografije: Andrea Grahovac i Melita Schmitz