Dan darovitih učenika - izložba likovnih radova i izložba fotografija
Autor: Andrea Grahovac-Tržić, 21. 3. 2018.

Svake se godine 21. ožujka obilježava Međunarodni dan darovitih učenika.

Darovitost se određuje kao sklop osobina koje omogućuju pojedincu da dosljedno postiže izrazito iznadprosječan uradak u jednoj ili više aktivnosti kojima se bavi.

Za darovitost su ključne iznaprosječno razvijene sposobnosti, specifične osobine ličnosti (među kojima se poseban značaj pridaje motivaciji za rad) te kreativnost.

Ponosni smo što u našoj školi imamo učenike predstavnike raznih darovitosti – darovite STEMovce, izvrsne u raznim natjecanjima u znanju, izvrsne mlade tehničare, izvrsne sportaše, pjevače, plesače, glumce, svirače, izvrsne na smotri Lidrano, izvrsne slikare, fotografe, spisatelje…i još mnogo toga.
Ovom prilikom čestitamo svima njima na njihovoj izvrsnosti i želimo im puno uspjeha u budućim natjecanjima i puno osobnoga napretka.

Ovogodišnji Dan darovitih učenika odlučili smo posvetiti našim mladim slikarima i fotografima te smo u holu škole priredili malu izložbu njihovih radova.

Učenici čiji su likovni radovi izloženi su: Veronika Jagarinec, Sara Cvijanović, Lucija Katalinić, Dorijan Putar, Ivan Skrobić, Tea Malbašić, Lana Kokorić, Ivona Mijatović, Ana-Nika Brunović, Viktorija Sertić.

Autorica fotografija postavljenih na izložbi fotografija naša je izvrsna Lana Kokorić.

Izložba likovnih radova i izložba fotografija naših učenika još će neko vrijeme biti izvješene u školskome holu pa vas pozivamo da ih pogledate.

Izvor: Andrea Grahovac, pedagoginja