Upoznajmo Viroviticu!
Autor: Darko Vencl, 29. 11. 2017.

Terenska nastava trećeg razreda odvijala se u Virovitici, 24. studenoga 2017., u glavnom gradu Virovitičko-podravske županije, kojega su posjetili učenici trećih razreda s učiteljicama Spomenkom Bošnjak i Mirom Brezovčan i knjižničarkom Melitom Schmitz koja je organizirala cijeli susret.

U Gradskom kazalištu Virovitica učenike je dočekao voditelj marketinga gospodin Ivan Borbaš koji je na vrlo zanimljiv i primjeren način predstavio povijest kazališta. Učenicima je pokazao i pojasnio kako nastaje kazališna predstava te im je pojasnio koji su poslovi redatelja, scenarista, kostimografa, majstora svjetla i zvuka, glumaca.

U zgradi Županije učenike je dočekala pročelnica Ureda župana gospođa Jana Abramović i tajnik županijske skupštine gospodin Ivan Horvat. Nažalost, župan Ivan Andrović nije bio prisutan, ali su zato domaćini pojasnili poslove župana kao i funkcioniranje, rad i zadaće županije te su ih upoznali s karakteristikama i znamenitostima gradova i općina. Učenici su pogledali promotivne turističke filmove „5 for life“ i „Okusi Podravine i Slavonije“.

U crkvi svetoga Roka učenike je dočekao fra Davor te je učenike proveo kroz povijest Franjevaca u VPŽ-u kao i kroz znamenitosti crkvene zgrade. Učenici su imali prigodu razgledati bogati crkveni muzej.

U Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica učenike je ugostila voditeljica Dječjeg odjela knjižničarka Mirjana Kotromanović te je učenike upoznala s uslugama i djelatnošću gradske knjižnice.

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka