Održana posljednja (šesta) aktivnost u projektu L.E.C.S.S.
Autor: Darko Vencl, 4. 5. 2011.

Završna konferencija za novinstvo odrađena je 27. travnja 2011. u Osnovnoj školi Eugena Kumičića te je time realizirana posljednja aktivnost u projektu L.E.C.S.S. financiranoga sredstvima pretpristupnoga fonda IPA Prekogranični program Mađarska-Hrvatska i Virovitičko-podravske županije.

Cijenjenim gostima su se obratili gospodin Radenko Pavić, predstavnik Grada Slatine, gospođa Sanja Bošnjak, ravnateljica razvojne agencije VIDRA te ravnatelji te ravnatelj Osnovne glazbene škole Antonio Brzica i ravnateljica Božica Majhen kao domaćin te su svoje čestitke za odrađeni projekt uputili svim projektnim partnerima koji su marljivo radili na projektu.

Voditeljica projekta Melita Schmitz iz Osnovne škole Eugena Kumičića je predstavila  brošuru L.E.C.S.S. te aktivnosti projekta kojima je  izgrađen multifunkcionalni objekata-vanjski paviljon, adaptirana je i opremljena namještajem i računalima  školska knjižnica, nabavljene su interaktivne ploče,  glazbene škole nabavile su puhačke instrumente pa su održani i zajednički koncerti u Sigetvaru i Slatini, a održane su i zajedničke radionice za nastavnike i učenike obiju škola.

Na kreativnim radionicama učenicu su naučili nove tehnike oslikavanja stakla i tijela te tehnike oblikovanja vunicom i komušinom. Mnogo se razgovaralo o povijesti Sigetvara i Slatine te su sudionici imali prilike detaljno razgledati znamenitosti obiju gradova.

Učitelji su izmjenjivali iskustva kako poboljšati nastavni proces te kako nastavu poboljšati novim pomagalima kao što je interaktivna ploča.

Rezultati projekta L.E.C.S.S. znatno će pridonijeti boljoj realizaciji nastavnoga procesa kao i boljem i ugodnijem boravku u školi svih učenika tako i nastavnika svih projektnih partnera.

Melita Schmitz posebno se zahvalila svima koji su doprinijeli uspješnoj realizaciji projekta.

Više fotografija možete pogledati u galeriji.

Izvor: Melita Schmitz, knjižničarka