Susret OŠ Eugena Kumičića Slatina i OŠ "Tinodi Lantos Sebestyen" iz Sigetvara
Autor: Darko Vencl, 7. 3. 2011.

U okviru realizacije Projekta  IPA međugranična suradnja „ZAJEDNOČKOM SURADNJOM ŠKOLA SIGETVARA I SLATINE DO KVALITETNIJEG ZNANJA“ 4. i 5. ožujka realizirana je  aktivnost „Razmjena iskustava između škola partnera Sigetvara i Slatine". Tom prilikom je iz OŠ „Tinodi Lantos Sebestyen“ u posjet školi Eugena Kumičića stiglo 33 učitelja.

Kako je isplanirano projektom imali smo slijedeće aktivnosti:

Gosti su stigli u 10.00 sati, dočekali smo ih u novoadaptiranoj knjižnici koju smo dobili kroz projekt , nakon dočeka učitelji su sudjelovali na nastavnim satima kod naših učitelja. Bili su na satu hrvatskog jezika, fizike i tjelesne kulture. Nakon sudjelovanja na satima organizirali smo im stručne razgovore, na kojima smo predstavili školski sustav u Hrvatskoj i prezentirali organizaciju rada naše škole. Bilo je puno pitanja, naročito ih se dojmilo kako se uspijemo organizirati za rad u dvije smjene i kako na to reagiraju roditelji. U Mađarskoj sve škole rade u jednoj smjeni.

Poslije ručka, doveli smo ih ponovo u školu gdje su također bili na nastavi i to u tri odjela razredna nastave i u tri posebna odjela. Također smo napravili analizu sata i proveli ih kroz prostore škole.

Nakon formalnog i radnog druženja u večernjim satima imali smo zajedničku večeru gdje smo i kroz opuštenu atmosferu razmjenjivali iskustva.

Drugi dan smo ih proveli kroz naš grad i nakon ručka se pozdravili uz dogovor za novi projekt IPA II u kojem će nam grad Sigetvar i škola „Tinodi Lantos Sebastijan„ opet biti Projektni partneri.

Više slika možete pogledati u galeriji portala Slatina.net.

Izvor: Božica Majhen, ravnateljica