LiDraNo 2011
Autor: Darko Vencl, 25. 2. 2011.

Osnovna škola Eugena Kumičića Slatina dana 25. veljače 2011. bila je domaćin županijske smotre učenika i učenica osnovnih škola Virovitičko-podravske županije “LiDraNo 2011″. U kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta Slatina održani su dramsko scenski nastupi, poslije čega su održani brojni okrugli stolovi.

U smotri je sudjelovalo: 16 škola, 119 učenika i 48 voditelja. Predstavljeni izričaji: Literarni -- 18; Novinarski -- 12;  Školski list -- 5; Radijska emisija -- 1; Videofilmski -- 2; Dramsko-scensko pojedinačni -- 13 (51.30 min) i Dramsko-scenski skupni -- 10 (82 min).

Predloženi na državno po izričajima

Literarni:
OŠ SUHOPOLJE -- O bratskoj ljubavi ili kako sam postao muško -- Vedran Tovarović 7R (mentor: Renata Galetić)
OŠ PETRA PRERADOVIĆA Pitomača -- Mrlje na papiru -- Leo Fel 8R (mentor: Katarina Šimić)
OŠ MIKLEUŠ -- Dunja -- Tamara Pavlović 8R (mentor: Marica Kesić)

Novinarski:
OŠ JOSIPA KOZARCA Slatina -- Kotači koji život znače -- Marija Zelenka 8R (mentor: Zorica Varga)
OŠ I. G. KOVAČIĆA Gornje Bazje -- Plodovi zemlje -- Katarina Prajo 7R (mentor: Oliver Vešić)

Školski list:
OŠ I. G. Kovačića Gornje Bazje -- Brežići -- Katarina Prajo (mentor: Oliver Bešić)
OŠ I. B. MAŽURANIĆ Virovitica -- Hlapić -- Monika Mikolčić (Mentro: Renata Sudar)

Radijsko stvaralaštvo:
OŠ EUGENA KUMIČIĆA Slatina -- Rekla-kazala ili trač naš svagda(š)nji -- Matea Minauf 7R i Robert Suder 7R (mentor: Elvira Vujčić)

Video-filmsko stvaralaštvo:

OŠ JOSIPA KOZARCA Slatina -- Ruže za Ružicu -- Kristina Zetović 6R, Helena Lisac 6R, Juraj Rastija 6R (mentor Denis Ostrošić)
OŠ EUGENA KUMIČIĆA Slatina -- Dario -- Filip Felbar 8R, Višnja Šljivac 8R, Ivana Kokorić 8R (mentor: Đurđica Delić)

Dramsko scensko stvaralaštvo -- pojedinačno:
OŠ V. NAZORA Nova Bukovica -- Ivica i Marica na drugi način -- Leona Kordi 1R (mentor: Jasminka Stošić)

Dramsko scensko stvaralaštvo -- skupno:
OŠ V. NAZOR Virovitica -- Krokodil tirst -- Jakov Ferenčević 2R, Loreta Čisić 2R, Sara Sajfer 2R, Lucija Blažević 2R, Marej Oršulić 2R (mentori: Mirjana Bunjevac i Božica Paulin-Benko)
OŠ GRADINA -- Nova Crvenkapica -- Tena Brijačak 2R, Lea Ronik 2R, Sanjin Mujaković 2R, Marija Nikolić-Kajić 2R, Lea Kafka 2R, Ivan Mihaljević 2R, Petra Vučemilović-Jurić 2R, Ante Matić 2R, Zdenko Dolinac 2R, Stjepan Gradinjan 2R (mentorica: Lara Tuk)
OŠ I. G. KOVAČIĆA Gornje Bazje -- Između sna i jave -- Lea Bukvić 3R, Stjepan Hokman 3R, Bruno Topolovčan 3R, Lara Pleše 2R (mentor: Olivera Pleše)

Prosudbeno povjerenstvo za literarno stvaralaštvo:
Kristina Đeri, OŠ V. NAZOR Virovitica – predsjednica
Ljiljana Bakić, OŠ GRADINA – članica
Martina Pavin – članica

Prosudbeno povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo -- samostalni novinarski rad, radijsku emisiju, video-filmski rad:
Tonino Rađenović, Radio Orahovica – predsjednik
Kristina Krolo, OŠ Čačinci -- članica
Vanja Margetić, Nova TV – član

Prosudbeno povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo -- školski list:
Željka Teskera -- predsjednica
Vinco Gazdik, SIC Slatina – član
Kristijan Toplak, ŽVP -- član

Prosudbeno povjerenstvo za dramsko scensko stvaralaštvo:
Tanja Kirhmajer, HTV Dramaturginja – izbornica
Jadranka Srdoč -- član
Snježana Dupan Lovrić -- članica

Ostale fotografije možete pogledati ovdje.

Izvor: Slatina.net, nezavisni internet portal