Virovitičko kazalište razveselilo mnogobrojne školarce iz OŠ Eugena Kumičića svojom predstavom „Gospodin Mrak i 3 bijela šeširića“
Autor: Nataša Valinčić, 24. 10. 2016.

Virovitičko kazalište sa svojim zanimljivim i edukativnim predstavama svake godine sudjeluje u Slatinskoj maloj sceni, a mi ih kao škola rado biramo i gledamo. Ove godine to je predstava Silvije Šesto „Gospodin Mrak i tri bijela šeširića“, a pogledali su  je učenici drugog, četvrtog, petog i  šestog razreda.

Predstava govori o nekoliko problema s kojima se zasigurno susreće svaka osoba kako u djetinjstvu tako i u životu. Dakle, gospodin Mrak predstavlja noćnu pojavu tame koju djeca često negativno doživljavaju i zbog toga Mrak misli da ga nitko na svijetu ne voli. On susreće djevojčicu Žanu koja ima isti problem, ali različit uzrok, ona naime ima klempave uši te  zbog toga doživljava mnoge neugodnosti, a problem pojačavaju i 3 bijela šeširića koja su s njom. Drugi Žanin problem jest gubitak voljene bake koju Žana susreće s gospodinom Mrakom u snolikoj pustolovini.

Ovo je priča za sve osobe, a pogotovo za one koje se osjećaju slično kao gospodin Mrak i Žana i to je predstava koju zaista vrijedi i treba pogledati.

Redatelj predstave je Draško Zidar,  scenograf Davor Šunk, kostimograf Draško Zidar, koreografkinja Ana Majhenić, autor glazbe Dean Premrl, savjetnica za animaciju lutaka Areta Ćurković, oblikovatelj svjetla Damir Gvojić,  oblikovatelj tona Mario Nađ, a igraju Antun Vrbenski, Ana Majhenić, Snježana Lančić Prpić i Blanka Bart.

M. Schmitz, dipl.bibl.mentor