PRETEŽNO VEDRO na Državnoj smotri projekata iz GOO-a
Autor: Nataša Valinčić, 23. 5. 2016.

Kao prošle i pretprošle godine i ove smo godine bili u Zagrebu na Državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja. Nakon prošlogodišnjih projekata „Sigurno šaputanje“ i „Kovačnica sreće“, ove smo godine pred prosudbenim povjerenstvom predstavili svoj projekt „Pretežno vedro“. Prezentirali smo cilj, a to je osvještavanje stereotipa i predrasuda te prihvaćanje drugih i drugačijih, a put do cilja bile bi zajedničke „črčkarije“ na zidu u obliku vedrih poruka i mudrih misli zapisanim na „našemu“ zidu uz stazicu „Sigurnog šaputanja…

“ NEK  KORAK SIGURAN  I  LAK

UZ  VEDAR  ZNAK

IMA  PROLAZNIK  SVAK…“

Naš cilj je „oslikavanje“ zida uz staro nogometno igralište. Pohvaljeni smo zbog uočene povezanosti i naše aktivne uključenosti u lokalnoj zajednici. Dakle, želimo svima da se osjećaju „Pretežno vedro“  nakon poruka u obliku SLIKOPRIČA“ sa našeg zida. U svemu tome imamo podršku naše ravnateljice Božice Majhen. Želimo unijeti vedrinu u našu Slatinu a posebno u vidokrugu naše škole! Nadamo se da ćemo u sljedećoj školskoj godini realizirati naš projekt u dječjem tjednu (početkom listopada). Ovim putem pozdravljamo naše prijatelje …… koji su sa nama i sa svojim učiteljicama Brankom Čović, Jasnom Radojčić i Matejom Grundler prvi krenuli u osmišljavanje SLIKA za ZID. Pozivamo sve prijatelje da svoje ideje prijave učiteljici likovne kulture Anji Brabec kako bismo odabrali najadekvatnije. Na Državnoj smotri u Zagrebu 20. i 21. svibnja 2016., prikazali smo uključenost u brojne zajedničke aktivnosti i nastojanja svih učenika, učitelja i roditelja da osvijestimo predrasude i stereotipe te prihvatimo različitost kao prednost i bogatstvo.                                                                                                                                     Za svoj dosadašnji trud smo pohvaljeni. Posjetili smo Hrvatski sabor, vidjeli smjenu počasne konjice pred crkvom sv. Marka. Pogled na Zagreb naš prelijepi glavni grad s kule Lotršćak kao i okusi iz Vincekove slastičarnice pamtit ćemo još dugo.

LANA KOVAČEVIĆ, GALA BRUNOVIĆ, DAVID COTA, MARIN NIKIĆ i učiteljica VERA MENČIK, voditeljica ovog projekta.