Radionice povodom projekta „Glagoljaši“ u 6.c
Autor: Darko Vencl, 16. 3. 2016.

Učenici 6. c razreda obilježili su Dane hrvatskog jezika sudjelujući u projektu pod nazivom „Glagoljaši“.  U sklopu projekta održane su  dvije radionice u školskoj knjižnici pod vodstvom nastavnice hrvatskog jezika Ivane Strupar. Cilj radionica je upoznavanje sa starim hrvatskim pismom, njegovanje hrvatskog jezika te očuvanje hrvatske kulturne baštine na kreativan način –  kroz igru i učenje.

Prva je radionica održana 3. ožujka, a sastojala se od pretraživanja izvora znanja o glagoljici i povijesti hrvatskog jezika prikazanih na slikokazu. Prisjetili smo se najznačajnijih hrvatskih pisanih spomenika i glagoljskih tekstova. Nakon kratkog istraživačkog rada, uslijedila je radionica izrade glagoljskih slova, pisanja imena na glagoljici te izrade glagoljskoga nakita. Rezultati rada vidljivi su na školskom panou.

Druga je radionica održana 9. ožujka u školskoj knjižnici. Učenici su dobili zadatak da  na glagoljici  nekome iz razreda napišu  jedan kompliment, lijepu misao, zašto ih vole, cijene ili tome slično, a sve smo poruke spremili u staklenke koje smo ukrasili motivima glagoljice. Na ovaj se način potiče i širi  pozitivno razredno ozračje te ujedno promiče suradničko učenje kroz kreativan skupni rad.

Učenički radovi izloženi su javnosti na panou u hodniku škole, a učenici će rezultate svog istraživačkog rada predstaviti na satu hrvatskog jezika.

Pogledajte fotogaleriju…

Izvor: Ivana Strupar, učiteljica hrvatskog jezika