XBOX postavljen u holu škole
Autor: Darko Vencl, 29. 1. 2016.

Vjerovatno ste primjetili novu opremu u holu matične škole. Riječ je o XBOX igračoj konzoli s kinect senzorom koja omogućuje igranje interaktivnih igara koje uključuju cijelo tijelo, a ne samo prste na ruci. Između velikog broja mogućnosti učenicima se najviše svidjela igra Dance Central u kojoj se natjecatelji natječu kroz ples i tako potiču veću tjelesnu aktivnost učenika. Pogledajte tko je bio najhrabriji i prvi se okušao.

Osim plesa oprema omogućuje i slijedeće aktivnosti:

1. XBOX ONE 500GB s KINECT-om i bežičnim kontrolerom
  - omogućava igranje igrica (instalirane su Dance central - ples s kinect-om, Fifa15, Forza5),
  - gledanje videa s cd-a, dvd-a, blueray-a,
  - slušanje glazbe s cd/dvd medija
  - surfanje internetom (preglednik EDGE - nasljednik Internet Explorera)
  - gledanje videa s Youtube-a
  - instaliranje novih igrica i programa s interneta
  - ...
2. projektor EPSON EB-S31 s daljinskim upravljačem
  - povezan je hdmi kabelom na xbox-om i prikazuje sadržaje s njega na projekcijskom platnu
  - mogućnost povezivanje vga kabelom (koji završava u ormariću) prijenosnog/stolnog računala i prikazivanje sadržaja (prezentacije, video, što god) na projekcijskom platnu