PROJEKTNI TJEDAN : "Hoću, mogu, želim" od 9. lipnja do 14.lipnja 2023.
Autor: Renata Grahovac, 14. 6. 2023.

U OŠ Eugena Kumičića, Slatina  održan je

PROJEKTNI TJEDAN „Hoću, mogu, želim“ od 9.lipnja do 14.lipnja 2023.

Cilj projekta : Uključiti sve učenike, učitelje i stručne suradnike škole u provođenje aktivnosti projektnog tjedna učenjem kroz igru i sport.

Učenici su aktivno sudjelovali  u provođenju svih aktivnosti kroz tematski tjedan. Povezivali  sadržaje s iskustvenim učenjem, donosili  zaključke, učili jedni od drugih, izvještavali i vrednovali  jedni druge i sami sebe. Primjenjivali su  pravila fair playa u svim područjima.

HODOGRAM PROVEDENIH AKTIVNOSTI

1.DAN  - 9.lipnja 2023.- PETAK  - „ ISKORISTI DAN“

PREDMETNA NASTAVA– BICIKLIJADA – Slatina –Višnjica

RAZREDNA NASTAVA/ PREDMETNA NASTAVA – Hodanje – OŠ Eugena Kumičića- Rekreacijski centar Potočani

PODRUČNE ŠKOLE – Hodanje  do obližnjeg jezera, ribnjaka, rijeke , igrališta – igre na otvorenom.

CILJ: Kvalitetno provođenje slobodnog vremena kroz tjelesne aktivnosti i boravak na svježem zraku.

2.DAN  - 12.lipnja 2023. – PONEDJELJAK – „ UČIONICA NA OTVORENOM“

PREDMETNA NASTAVA / RAZREDNA NASTAVA  / PODRUČNE ŠKOLE  -Svi  učitelji sat su započeli uz vježbe ( vježbe disanja, pripremne vježbe, vježbe s pomagalima, vježbe uz glazbu …)

Nastava je provedena  na otvorenom – u školskom dvorištu u  učionicama na otvorenom.

CILJ: Pružanje novih znanja i alata za učenje na otvorenom, jačanje kapaciteta vođenja i organiziranja aktivnosti na otvorenom, iskustveno učenje te podržavanje i poticanje učenja izvan okvira, izvan zatvorenog prostora, u stvarnim situacijama, kroz osobno iskustvo.

3.DAN 13.lipnja 2023. –UTORAK – „ FAIR PLAY“

PREDMETA NASTAVA – 6. i 7. sat u školskoj sportskoj dvorani održano je školsko  natjecanje  u odbojci.

RAZREDNA NASTVA – Održala je  natjecanje u graničaru , koordinatorica  natjecanja bila je učiteljica Vera Menčik.

POSEBNI ODJELI  – Proveli su  inkluzivne sportske susrete u disciplinama : trčanje na 60m i bacanju vortexa.

PODRUČNE ŠKOLE – Po uputama koordinatorice provele su  natjecanje u graničaru   u svojim školama.

CILJ : Razvijanje svijesti o važnosti i utjecaju tjelesnog vježbanja na unapređenje i očuvanje zdravlja, osposobiti učenike za timski rad i međusobno pomaganje.

4.DAN 14.lipnja 2023. – SRIJEDA – „ HOĆU,MOGU, ŽELIM"

Skupno vježbanje uz glazbu za sve učenike naše škole na igralištu i u sportskoj dvorani.

Učenici 5.razreda izvodili  su Mindfulness- vježbe svjesnog disanja i pažnje u knjižnici.

CILJ : Razviti osjećaj za ritam i glazbu kroz pokret. Uključiti što veći broj učenika, stvoriti poticaj i usmjeravati učenike prema sportu i sportsko – rekreacijskim aktivnostima, utjecati na učenikovo zdravlje, motivaciju te zadovoljiti potrebu za kretanjem.

Voditeljice : Renata Grahovac, mag. prim. educ. (koordinator razredne nastave)  i Tomislava Medvedović prof.(koordinator predmetne nastave)

Zajedno smo uspješno odradili još jedan projektni tjedan uz puno zabave i veselja . Hvala svima na suradnji.

A ovdje možete pogledati sve fotografije.

Ovdje možete pogledati videzapis PŠ Novaki.