Terenska nastava trećih razreda u središte županije
Autor: Andrea Grahovac-Tržić, 8. 11. 2018.

Učenici trećeg razreda s učiteljicama Verom Menčik, Željkom Novotni i Gordanom Maroević te knjižničarkom Melitom Schmitz realizirali su 7. studenoga 2018.  terensku nastavu prirode i društva pod nazivom Upoznajmo središte naše županije.

U županijskoj vijećnici dočekao nas je tajnik županijske skupštine gospodin Ivan Horvat koji je pojasnio poslove župana kao i funkcioniranje, rad i zadaće županije te ih je upoznao s karakteristikama i znamenitostima gradova i općina. Učenici su pogledali promotivne turističke filmove „5 for life“ i „Okusi Podravine i Slavonije“.

U Gradskom kazalištu Virovitica učenike je dočekao voditelj marketinga gospodin Ivan Borbaš koji je na vrlo zanimljiv i primjeren način predstavio povijest kazališta. Učenicima je pokazao i pojasnio kako nastaje kazališna predstava te im je pojasnio koji su poslovi redatelja, scenarista, kostimografa, majstora svjetla i zvuka, glumaca.

U crkvi svetoga Roka učenike je dočekao fra Davor te je učenike proveo kroz povijest Franjevaca u VPŽ-u kao i kroz znamenitosti crkvene zgrade.

U tvrtki Flora d.o.o. dočekao nas je gospodin Tomislav Uzel koji je učenike proveo kroz hale u kojima se drobi i sortira otpad koji se kasnije odvozi na recikliranje.

U Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica učenike je ugostila voditeljica Dječjeg odjela knjižničarka Mirjana Kotromanović te je učenike upoznala s uslugama i djelatnošću Gradske knjižnice i čitaonice u Virovitici.

Izvor: M. Schmitz, dipl. bibl. savjetnik