Europski dan jezika
Autor: Silvija Mađarić, 26. 9. 2017.

26. rujna u, Osnovnoj školi Eugena Kumičića, obilježili smo Europski dan jezika. Organizirane su i provedene jezične radionice francuskog jezika, španjolskog jezika, mađarskog jezika, češkog jezika, talijanskog jezika i slovačkog jezika. Uz učenike naše škole, sudjelovali su i učenici OŠ Josipa Kozarca, OŠ V.Nazora Nova Bukovica, OŠ A.G.Matoš Čačinci, SŠ Marka Marulića te Industrijsko – obrtničke škole Slatina. Sudjelovalo je stotinjak učenika od 4. razreda osnovne škole do 2. razreda srednje škole.

Radionicama smo željeli učenicima ukazati na važnost učenja stranih jezika te ih motivirati na cjeloživotno učenje. Tijekom radionica učenici su imali prilike slušati, govoriti i/ili pisati stranim jezikom koji nije uobičajen predmet u našim školama. Poneki učenici su možda i po prvi puta čuli kako se govori neki od navedenih stranih jezika i sami se u tome okušali. Svrha ovih radionica bila je učenicima približiti jezike te im pružiti aktivno sudjelovanje u jezičnim radionicama. Voditelji radionica zaposlenici su osnovnih i srednjih škola s područja Virovitičko – podravske županije: Dijana Fotez, prof. SŠ Marka Marulića, Slatina  – francuski jezik, Silvija Štimac, prof. SŠ Marka Marulića, Slatina – španjolski jezik, Mirela Nenadović, prof. IOŠ, Slatina – mađarski jezik ,Helena Roštaš, prof. IOŠ, Slatina – češki jezik, Svjetlana Carić, pedag. OŠ A.G.Matoš, Čačinci – talijanski jezik i Maja Kanđera, prof. OŠ V.Nazora, Nova Bukovica  – slovački jezik.

Ovim putem zahvaljujemo na suradnji svim predavačima i školama koje su nam pomogli u obilježavanju Europskog dana jezika te se nadamo da ćemo ovakve susrete provoditi i u budućnosti.

Tijekom radionica učenici su naučili predstavljati se, pozdravljati, brojati, abecedu, naučili su boje, slušali su i pjevali pjesme, gledali animirane filmove, učili o kulturi i znamenitostima pojedinih država. Radionice su bile iznimno zanimljive i poučne, a učenici su s oduševljenjem sudjelovali i upoznali nove jezike.

Više fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

Izvor: Silvija Mađarić, učiteljica engleskog jezika