Kalendar 2020./2021. šk. god.

« Svibanj 2021 »

Razumijem potrebu provođenja uputa Stožera Civilne zaštite.

Projektni zadatak u predmetu Engleski jezik – 7.r.
Autor: Silvija Mađarić, 16. 10. 2020.

Sedmašima je ova školska godina započela vrlo aktivno. Na nastavi Engleskoga jezika upoznavali su kulturu i običaje Novog Zelanda te geografska i povijesna obilježja. Tako smo se dotaknuli i tema poput organizacije nastave i školstva u Novom Zelandu, životu u prošlosti i danas (sličnosti i različitosti) te umjetnosti.
Jedan od ciljeva nastave Engleskoga jezika jest učenicima omogućiti primjenu naučenoga u stvarnim životnim situacijama te smo vodeći se time usporedno provodili i projektni zadatak.

Učenici su kroz mjesec rujan i listopad postali Ambasadori kulture te su mogli odabrati jednu od 3 ponuđene teme kojom su se željeli baviti: Škola u prošlosti i danas, Život (u mjestu u kojem živim) u prošlosti i danas, Umjetnost u mjestu u kojem živim.

Učenici su trebali intervjuirati svoje roditelje, bake i djedove, susjede….te porazgovarati o izabranoj temi, ali isto tako imali su i mogućnost korištenja Interneta, časopisa, knjiga i ostale literature. Zadatak učenika bio je objediniti prošlost i sadašnjost u mjestu stanovanja prema odabranoj temi. Učenicima je unaprijed bila zadana rubrika za vrednovanje projektnog zadatka s elementima: Izvršenje zadatka, Vokabular, Gramatika, Prezentacijske vještine, a dužina govorenog teksta 60 - 80 riječi.

Komunicirajući, uče prepoznavati i uvažavati druge kulture, razvijaju međukulturnu kompetenciju i višekulturnost te razvijaju sposobnost razumijevanja, izražavanja i upotrebe strategija za usvajanje znanja o jeziku.

Prezentiranjem projektnog zadatka učenici su svakako dobili drugu sliku života svojih roditelja, baka, djedova, starijih susjeda….malo je reći kako su iznenadili i zaključili da je u jednu ruku život prije bio teži, ali i društveno bogatiji.

Izvor: Silvija Mađarić, učiteljica Engleskoga jezika