« Studeni 2019 »

Na još jednoj državnoj smotri
Autor: MARIJANA TOPLAK, 21. 5. 2019.

20-og je svibnja 2019. u Muzeju suvremenih umjetnosti u Zagrebu održana državna razina Smotre projekata s područja Građanskog odgoja i obrazovanja Projekt Građanin. Našu su školu predstavljala tri tima- jedan iz razredne nastave te dva tima iz predmetne nastave. Svi su timovi zasjali (a i svaki pojedini njihov član) te su tako osvjetlali obraz naše škole.

Počnimo s najmlađim uzdanicima i budućim kapetanima i kapetanicama naše škole. Leon Ciglar, Tin Hamaček, Andrijana Kolić i Sara Kubatov su predstavljanjem projektne ideje Slatnogora Sakupljača pokosili tročlano povjerenstvo, i to svojom pripremljenošću i šarmom, a svoju su voditeljicu  i učiteljicu savjetnicu Veru Menčik lansirali visoko na popis uspješnih mentora.

Njihov je uspjeh ostao zabilježen visoko na ljestvici, a oni su se uspješno spustili i vratili u uobicajen svijet zabave i igre.

Siguran i korak lak za sve nas naziv je projekta koji su osmislile Ana Nika Brunović, Gabrijela Ivoš, Ena Knežević i Allison Miller, a koji je svojski podupirao i vodio umijećem prometnog znalca naš učitelj Tehničke kulture Ivan Drokan.

Djevojke su projektnu ideju tako dobro predstavile i jasno pokazale korake i faze u procesu rješavanja problema da su članovi povjerenstva pozvali učitelja Drokana da predstavi pripremu i faze navedenog projekta i na drugim županijskim stručnim vijećima vezanima uz Građanski odgoj i obrazovanje.

Treći tim Građana po mjeri pripremio je projekt A je to!, a famoznim zidićem na prilazu našoj školi bavile su se učenice/ majstorice/ kapetanice Lana Brdarić, Gala Brunović, Hana Jukić, Anja Koić i Gita Špoljarić s učiteljicom Marijanom Toplak kao voditeljicom radova.

Povjerenstvo je njihovo izlaganje imalo samo riječi hvale te im je iznijelo činjenicu da je Slatina poznata među organizatorima Smotre kao grad koji drži do aktivnosti učenika, između ostalog, i zbog dobrih predstavljanja kao što je bilo ovo majstorsko naših kapetanica.Dakle, svi su naši timovi i njihovi voditelji obavili dobar posao. A mnogo posla još nas čeka.

Izvor: Marijana Toplak