KA1 Škola bez granica
Erasmus+ KA1, Škola bez granica, Tečaj u Francuskoj
Autor: Silvija Mađarić, 15. 7. 2021.

Učiteljice Rajka Avirović Gaća i Renata Grahovac pohađale su tečaj „Indoor and outdoor games“ u Parizu od 5. – 9. srpnja 2021.g. u sklopu mobilnosti programa Erasmus + K1, projekta „Škola bez granica“. Tečaj su osim njih pohađale dvije profesorice srednje škole iz Poljske, te jedna profesorica iz Mađarske. Nakon uvodnog predstavljanja naše države, županije i škole odmah su krenule igre preko kojih su se sudionici tečaja još bolje upoznali.

Istaknuta je važnost eksperimentalnog učenja i rješavanja problema kroz igru. Kroz ovakav način poučavanja potiče se timski rad i razvija samopouzdanje te se aktivno uključuju svi učenici. Istaknuta je važnost tradicionalnih igara u nastavi, te raznih društvenih igara koje se mogu primijeniti u edukativne svrhe. Ne manje važno od toga je korištenje ICT alata i proširene stvarnosti.

Igre na otvorenom odvijale su se u okružju Montmartea u Parizu uz pomoć aplikacije „Actionbound“. Kroz natjecateljsku igru istraživalo se  kulturne i povijesne znamenitosti, te je naš Croatian Team skupio najviše bodova i prvi došao na cilj i tako osvojio prigodnu nagradu. Osim u okružju Montmartea igre na otvorenom odvijale su se i u obližnjem parku, gdje su predstavljene zanimljive  igara i njihovu primjenu u edukativne svrhe u različitim predmetima. Osim formalne edukacije obišli smo sve najvažnije znamenitosti Parisa: Eiffelov toranj, Montmartre, muzeji Louvre , avenija Champ-Élysées i Slavoluk pobjede, katedrala Notre-Dame te vožnja Sennom.

Više fotografije pogledajte u filmiću klikom na poveznicu.

Izvor: Rajka Avirović Gaća i Renata Grahovac.