KA1 Djeca budućnosti
Erasmus +, Kids from the future, Tečaj u Firenci
Autor: Silvija Mađarić, 1. 4. 2019.

Učitelj tehničke kulture Ivan Drokan sudjelovao je na tečaju „Introduction to Coding and Robotics with Arduino“ u Firenci u sklopu Erasmus+ KA1 projekta „ Kids from the future“ ( Djeca budućnosti) koji se u našoj školi provodi od 1.srpnja 2018. Tečaj je trajao od 18.ožujka  do 23. ožujka 2019., dakle šest dana. Organizator tečaja je Europass techer academy.
Na tečaju su sudjelovali još tri učitelja iz Njemačke i Španjolske.

Prvi dan je započeo sa međusobnim upoznavanjem te prezentacijama o školi i državi od kuda dolazimo. Program kodiranja i upoznavanja započeli smo C ++ jezikom te  kako različiti uređaji oko nas zapravo rade.

U narednim danima ovoga tečaja koristimo teorijske i praktične zadatke za usvajanje osnovnih vještina potrebnih za upoznavanje s Arduino softverom. Upoznajemo arduino set te sve potrebne elemente za izvođenje praktičnih vježbi kojima radimo sa različitim senzorima, motorima, ožičenjem. Zadaci i vježbe su inovativni, jednostavni za uporabu i lako razumljivi te su odličan način za početno učenje osnovama  elektronike i robotike.

Kao krajnji ishod ovoga tečaja, zajednički radom te rješavanjem problema na koje smo nailazili, uspjeli smo recikliranim materijalima napraviti samohodni robot.

Izvor: Učitelj tehničke kulture Ivan Drokan

Ova publikacija odražava isključivo stajalište autora publikacije i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.

Sufinancirano sredstvima programa Europske unije Erasmus+ / Co-funded by the Erasmus+ Programme of the European Union