Kalendar 2021./2022. šk. god.

« Prosinac 2021 »

Smatram da daroviti učenici u našoj školi imaju dovoljno prilika za napredak i osobni izraz.

Erasmus+, KA2 GAME, Počela mobilnost u Slatini
Autor: IVA VILČEK, 15. 11. 2021.

​Danas je u OŠ Eugena Kumičića počela mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta GAME. Stigli su nam partneri iz 5 zemalja: Grčke, Turske, Latvije, Portugala i Sjeverne Makedonije. Kako nam je bilo i što smo sve radili, pogledajte u nastavku članka.

Učenike i učitelje iz navedenih zemalja dočekali su članovi projektnog tima: učiteljice Kristina Premec, Rajka Avirović Gaća, Ivana Strupar, Vesna Košutić, Vera Menčik, Željka Novotni, Iva Vilček i ravnateljica Božica Majhen. Pozdravom dobrodošlice obratila im se koordinatorica projekta Iva Vilček, ravnateljica Božica Majhen i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i demografiju, Martina Bunić. Pokazali smo im i video o našoj školi koji je pripremila pedagodinja Nataša Valinčić.

Učenike i učitelje u obilazak škole zatim su povele učenice naše škole: Vanesa Dragić, Iva Drokan, Lana Medved i Petra Zver. Oduševili su se našom školom, učionicama, okolišem i svime što u školi radimo.

Zatim su uslijedile prezentacije obrazovnih sustava zemalja partnera kao i njihovih tradicijskih igara. Učenici su samostalno odradili prezentacije, a s njima su sudjelovali i naši učenici koji će cijeli tjedan provesti s učenicima partnerima: Dora Bačani, Vanesa Dragić, Dorian Jukić i Gita Špoljarić. Kroz aktivnosti ih je vodila učiteljica engleskog jezika Kristina Premec.

Nakon ručka, uslijedio je obilazak grada. Učenike su u obilazak povele učiteljice Rajka Avirović Gaća i Renata Grahovac koje su im omogućile vrlo zanimljivo i nesvakidašnje iskustvo te im pokazale grad pomoću igrice i aplikacije Actionbound. Možemo samo reći da je vladao pravi natjecateljski duh i da su učenici bili oduševljeni. Pobjednik je bila ekipa iz Latvije koja je imala pomoć naših učenika. U sklopu obilaska grada posjetili smo i Zavičajni Muzej u kojem smo puno toga naučili od kustosa Srđana Đuričića.

Za kraj današnjeg dana vratili smo se u školu gdje smo partnerima prikazali virtualnu priredbu koju su za partnere pripremili učenici i učiteljice razredne nastave: Mirela Bistrović, Mira Brezovčan, Vesna Košutić, Vera Menčik i Željka Novotni.

Umorni, ali sretni završili smo današnji dan, a sutra nastavljamo s posjetom Zagrebu!