Učenici O.Š. Eugena Kumičića posjetili Zavičajni muzej
Autor: Darko Vencl, 21. 11. 2011.

Učenici razredne nastave Osnovne škole Eugena Kumičića na Dan sjećanja na Vukovar paljenjem svijeća pridružit će se učenicima ostalih škola u spomen-akciji „I u mom gradu Vukovar svijetli“.  Učenici predmetne nastave  sa svojim nastavnicima povijesti još jednom su poslušali  priču o palom gradu, te ju proživjeli kroz različite fotografije, reportaže i ostale dostupne povijesne izvore.

Skupina starijih učenika posjetila je Zavičajni muzej Grada Slatine i izložbu „Slatinski kraj u Domovinskom ratu“ gdje je, između ostaloga, mogla pročitati i radove osnovnoškolaca nastalih u ratnim godinama - pisma generalima ili braniteljima nastalima u vrijeme u koje nije bilo moguće organizirati redovitu nastavu. Posebno emotivno bilo je izlaganje muzejskog tehničara Dragutina Bačmage koji je kao učesnik tih ratnih vremena mladim Slatinčanima vjerno prenio svjedočanstva vezana uz izložbu Slatinski kraj u Domovinskom ratu.

Kako se 20. studenog obilježava i obljetnica potpisivanja Konvencije o pravima djeteta, učenici će posebnu pozornost obratiti na članak Konvencije koji govori o pravima djeteta kada su u pitanju oružani sukobi. Ujedno će pažnju posvetiti i dijelu koji govori o zaštiti djeteta od svakog oblika tjelesnog ili duševnog nasilja, povreda ili zloporaba, zanemarivanja ili zapuštenosti, zlostavljanja ili iskorištavanja te se prisjetiti djece žrtava zlostavljanja, tako i obilježavajući Međunarodni dan prevencije zlostavljanja djece 19. studenog.

Izvor: radioslatina.hr, internet portal