NOĆ KNJIGE 2018.
Autor: Andrea Grahovac-Tržić, 24. 4. 2018.

Noć knjige u OŠ Eugena Kumičića održana je 23. travnja 2018., od 17 sati u prostoru školske knjižnice. Osim tradicionalnog druženja s knjigom i hrvatskim piscima, Noć knjige upotpunjena je i radionicama STEM discovery weeka koji se održava u sklopu Europske organizacije SCIENTIX u kojemu je nastavnica Sanela Jukić njihova ambasadorica. Kao što je nastavnica Jukić i rekla, nema dobroga znanstvenika bez kvalitetne knjige i čitanja, ali i bez praktičnoga rada pa je zbog toga za učenike priredila zanimljive pokuse kao što su statički elektricitet, voda koja šeta, pirenje balona pomoću sode bikarbone i octa, lava lampa, vodeni tornado. Učenici su sa zanimanje gledali, ali i izvodili pokuse.

Budući da se u 2018. godini obilježava 200-ta obljetnica rođenja pisca Petra Preradovića knjižničarka Melita Schmitz održala je kratko predstavljanje piščeva života, a ujedno se odvijalo i natjecanje u portretiranju zanimljivog Preradovićeva lica.

Čitali su se i zanimljivi stihovi Josipa Ivankovića iz zbirke „Klinci mandolinci“ te su se izvele vježbe za kralježnicu koje će svima dobro doći nakon dugotrajnog sjedenja što u školskim klupama, što pred računalima.

Učenici Glazbene škole Milko Kelemen izveli su skladbe na svojim instrumentima te na taj način zainteresirali za glazbu učenike nižih razreda koji još ne pohađaju glazbenu školu. Nastupali su: Lana Radić, Nikol Nikšić, Dora Bačani, Elena Boronjek, Ana Marija Fabijanac, Marija Rončević i Toni Podnar.

Kao goste ove manifestacije pridružili su nam se članovi DND-a Dječjeg kutka iz Slatine kao i njihova predsjednica gospođa Snježana Pačarić te  članice Ivana Strupar i Rajka Avirović Gaća.

Posebno nam je drago što se je Noći knjige pridružila pedagoginja Svjetlana Carić iz OŠ A. G. Matoša  Čačinci koja pročitala nekoliko svojih pjesama iz zbirke „Srce u tinti“.

Izvor: Melita Schmitz, dipl.bibl.