Hrvatski olimpijski dan u PŠ Novaki
Autor: Nataša Valinčić, 26. 9. 2017.

Povodom Hrvatskog olimpijskog dana s ciljem promicanja zdravog načina života kroz razne sportske aktivnosti u Novakima su se okupili učenici i učiteljice područnih škola iz Bakića, Gornjeg Miholjca, Josipova, Vaške, Novaka kao domaćina i učiteljica engleskog jezika.

Našu malu olimpijadu započeli smo demonstracijom i upoznavanjem s pravilima igara koje su bile postavljene u smjeru kazaljke na satu po travnatom terenu oko škole. Učenici su raspoređeni u grupe po školama te su kružnim izmjenjivanjem odigrali sve igre. Nakon što smo dobro  izvježbali sve sportske discipline započeo je natjecateljski dio našeg druženja. Bilo je tu raznih sportskih disciplina od bacanja potkova, povlačenja  užeta, skakanja u vrećama, igara vodom, poznate igre „križić- kružić“ do alke gdje su umjesto konja poslužile „tačke“. Učenici su se okušali i u raznim drugim elementarnim igrama, te slobodnim igrama po želji. Dječja graja i gromoglasno navijanje odjekivali su našim malim mjestom. Nakon svega uslijedio je predah i okrjepa sokom i  kolačima koje su priredili naši vrijedni roditelji.

Veseli sportski olimpijski dan završili smo svečanom dodjelom priznanja najuspješnijim malim sportašima te se veseli i puni sportskog duha uputili svojim kućama.

Učiteljica: Marinela Zrinščak Begovac

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.