Projekt Atletska borilišta – školska i rekreativna atletika
Autor: Darko Vencl, 20. 9. 2015.

Na Vijeću roditelja, održanom 18. rujna 2015. godine učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture Tomislava Medvedović predstavila je roditeljima Projekt Atletska borilišta – školska i rekreativna atletika. Projekt vrijedan 69 050.00 kn, sufinancira Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske i Virovitičko-podravska županija, uz tehničku potporu Razvojne agencije Vidre.

14. rujna 2015. godine započela je realizacija programa Projekta i traje do 23. prosinca 2015. godine.

Na prvom treningu upisano je 75 učenika i učenica od 1. do 8. razreda.

Treninzi će se provoditi utorkom od 18.00 do 19.00 sati, četvrtkom od 14.00 do 15.00 sati i 18.00 do 19.00 sati.

Treninzi će se provoditi na otvorenim i u zatvorenim prostorima OŠ Eugena Kumičića: igralištu i zelenoj površini u dvorištu škole, školskim sportskim dvoranama (velikoj i maloj).

Treninge će voditi učitelji tjelesne i zdravstvene kulture i članovi Atletskog kluba „Slatina“, koji je partner OŠ Eugena Kumičića u Projektu Atletska borilišta.

Program Atletska borilišta osmišljen je upravo iz razloga, jer je atletika djeci zanimljiva svojim različitostima. Djeca će tijekom bavljenja atletskim disciplinama veći dio vremena provoditi na svježem zraku, biti u pokretu, u društvu prijatelja i zadovoljit će svoje primarne biološke potrebe.

Atletika i njezine discipline pomažu djeci u njihovom cjelokupnom razvoju – tjelesnom, emocionalnom, kreativnom i kognitivnom.

Različitim atletskim disciplinama djeca će razviti osnovne motoričke i funkcionalne sposobnosti, zadovoljiti svoje socijalne potrebe, moralne vrijednosti, razviti osobine ličnosti, usvojiti društvu prihvatljive životne navike, poboljšati svoje psihičko i fizičko zdravlje, preventivno djelovati na smanjivanje rizika od nastanka raznih bolesti.

Osnovna škola Eugena Kumičića njeguje atletiku i kros već dugi niz godina. Upravo je kod djece prepoznata potreba i želja za pokretanjem predloženog programa koji će školsko dvorište pretvoriti u atletsko borilište. Projektom se želi urediti atletsko borilište koje će okupljati i na kojem će vježbati što više učenika, ne samo tijekom boravka u školi, već u slobodno vrijeme sa prijateljima i obitelji.

Slike s predstavljanja projekta pogledajte ovdje.

Slike s prvog treninga pogledajte ovdje.

Izvor: Borivoje Kocić i Tomislava Medvedović, učitelji TZK