Kalendar 2021./2022. šk. god.

« Prosinac 2021 »

Smatram da daroviti učenici u našoj školi imaju dovoljno prilika za napredak i osobni izraz.

Erasmus+, KA2 GAME, Zadnji dan mobilnosti u Slatinu
Autor: IVA VILČEK, 20. 11. 2021.

Nakon jučerašnjeg, vrlo aktivnog dana, u petak nas je očekivao nešto mirniji. Dan je bio pun emocija, od veselja do tuge zbog rastanka.

U prijepodnevnim satima, učenici su u školi igrali igre tradicionalne za svaku državu. Školom je vladao dječji smijeh. Zaključili smo da dijelimo dosta igara iako se nalazimo u raznim dijelovima Europe.

Uslijedio je zatim završni kviz koji je vodila učiteljica Ivana Strupar. Kviz je izrađen u digitalnom alatu, Quizizz, a željeli smo vidjeti koliko su učenici zapamtili tijekom ovoga tjedna. Možemo reći da smo zadovoljni rezultatima kviza i da su učenici pažljivo slušali i učili o našoj školi, gradu i zemlji. Podijelili smo i nagrade za prva tri mjesta: 3.mjesto – Sophia Theou (Grčka), 2.mjesto – Gita Špoljarić (Hrvatska) i 1. mjesto – Deivids Čakstens (Latvija).

Nakon ručka, red je došao na završnu ceremoniju na kojoj smo gostima podijelili certifikate za sudjelovanje u projektu, kao i prigodne poklone. Zahvaljujemo i našem izdavaču Školskoj knjizi na poklonjenim materijalima.

Projekt smo predstavili i na studijskom programu izvanrednog preddiplomskog sveučilišnog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanje, Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku koji je otvoren u Slatini. Koordinatorica projekta Iva Vilček, predstavila je projekt i jednu od igara, dingbats, a zatim su ostali partneri predstavili igre kojima se bavimo u našem projektu. Studentice su zatim riješile anketu pomoću koje ćemo analizirati pedagošku vrijednost igre u nastavi. Ovo je ujedno bila i zadnja aktivnost našeg projektnog tjedna.

Završnu večeru uveličao je svojim dolaskom i slatinski gradonačelnik Denis Ostrošić, koji je našim gostima poželio sretan povratak kućama.

Puni dojmova, sretni i zadovoljni svime što smo ovaj tjedan napravili i naučili te zbog novih prijateljstava koje smo razvili, ali i pomalo tužni, oprostili smo se od naših partnere te pozdravili do iduće mobilnosti u Portugal!