Projektni zadatak u predmetu Engleski jezik - 5.r.
Autor: Silvija Mađarić, 12. 4. 2021.

Tijekom drugog obrazovnog razdoblja učenici petih razreda (5b, 5c, 5d) bavili su se temom Hrana - All about food na predmetu Engleski jezik. Kroz različite videozapise, interaktivne kvizove, prezentacije, igre i igrice učili smo o zdravoj i nezdravoj hrani, izrađivali piramidu pravilne prehrane, učili o tradicionalnoj hrani različitih država i slično, a onda je došao red na učenike (i njihove ukućane:)) da pokažu svoju snalažljivost. kreativnost i vještine. Kako najbolje učimo iz prve ruke, tako su se učenici petaši pretvorili u kuhare koji su pripremali raznovrsna jela u svojim obiteljskom domovima, a pri tome su govorili na engleskom jeziku.

Učenici su tijekom mjeseca ožujka imali projektni zadatak - izraditi video pripremanja hrane na engleskom jeziku. Učenicima je rubrika za vrednovanje govorenja i detaljne upute projektnog zadatka poslana putem platforme Teams. Ovim projektnog zadatkom vrednovalo se govorenje, odnosno izgovor i intonacija, tečnost i uporaba vokabulara (u stvarnim, životnim situacijama)

U nastavku pogledajte izvrsne videouratke učenika (kliknite na ime i prezime učenika kako biste otvorili link), a možda dobijte i koju ideju za novi recept. Enjoy :)

5.b razred

Zoran Dokmanac