Prijatelji od papira
Autor: Marijana Toplak, 10. 12. 2020.

5. prosinca se obilježava Međunarodni dan volontera i povodom toga odlučili smo provesti akciju Prijatelji od papira. O čemu se radi? Zbog situacije izazvane korona virusom zabranjeni su posjeti domovima  te starije osobe ne mogu vidjeti svoju obitelj.

Došli smo na ideju da starijim osobama pokušamo nadoknaditi vrijeme koje inače provode u okružju najmilijih. Skupljamo časopise, knjige, enigmatske priloge i sve što bi moglo zainteresirati starije. Osim navedenih stvari,  pokušat ćemo skupiti stare novine, novine iz vremena kada su starije osobe bile naših godina. Pomoći će i nekoliko izdavačkih kuća koje će donirati potrebne stvari te će nakon toga volonterski klub naše škole raspodijeliti prikupljeno, svečano zapakirati i uručiti domovima za starije i nemoćne, a učenici naše škole izradit će i video s porukama ohrabrenja i svaki će korisnik doma dobiti rukom izrađenu čestitku.

Mislili smo da bi uz sve te novine, časopise i knjige dobro išla i šalica toploga čaja. Ovim dobrim djelom pokazat ćemo starijima da nam je stalo do njih i da imaju našu podršku. Uz čaj dobro dođu i keksići, a i različite grickalice.
Od srca zahvaljujemo donatorima knjiga i materijala izdavačkim kućama Alfa, Dhar media, Fraktura (i gospođi Vlatki Tor na inicijativi i proširenju akcije), Srednja Europa i Školska knjiga, našoj Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina, a na poseban način i gospođi Tamari Dorić koja je osmislila tekst te gospodinu Siniši Radiću za glazbu i aranžman himne akcije Prijatelji od papira koja se nalazi u prilogu uz ovu vijest.
Akcija je i dalje u tijeku i ovim putem zahvaljujemo svima uključenima na toplom odazivu.

Prijatelji od papira

i čajanka što srce dira.

To je samo uvertira-

počinje božićna čarolija!