« Kolovoz 2020 »

Maškare su maškare
Autor: Nataša Valinčić, 25. 2. 2020.

25. veljače 2020. maškare su posjetile OŠ Eugena Kumičića. Vidjeli smo mnogo zabavnih i kreativnih kostima koje je komentirao žiri za prve i treće razrede u sastavu studentica na praksi: Dorotea, Lara, Elizabeta i Marija te za druge i četvrte: Ana, Valentina, Marija, Lara K., Lara F. i Andrea. Voditeljica današnjeg programa bila je pedagoginja Nataša Valinčić koja je također intervjuirala zamaskirane učenike. Četvrti sat su svoje kostime predstavili prvi i treći razredi u jutarnjoj smjeni, a prvi sat drugi i četvrti u poslijepodnevnoj smjeni. Prvo su svoje kreacije pokazali posebni odjeli, koji su se ove godine pretvorili u Dalmatinere. Kao nagradu su dobili diplomu i slatkiše.

Na modnu pistu su sljedeći izašli prvi razredi kojima su ovo bile prve školske maškare, a uzbuđenje im se vidjelo na licima i ispod šarenih maski. Žiriju je bilo teško donijeti odluku, ali su se odlučili da u 1.a pobjednica bude bombon - Katarina Pavlović, a u 1.b Robin Hood - Rea Virovac. Najbolji kostimi po razrednim odjelima su dobili diplome i slatkiše kao nagradu za uloženi trud u izradi kostima. Zatim smo vidjeli kostime drugih razreda, u kojima je bilo puno šarenila. Pojavljivali su se klaunovi, princeze, superheroji, vile i vampiri! Žiri se složio oko odluke da je najbolji kostim 2.a osvojila ovca - Niko Poje, u 2.b Jakov Margaretić, ovaj put kao kapetan Kuka, a u 2.c pobjednica je Iskra Marček koja je prestrašila žiri svojim Pennywise kostimom. U trećem razredu smo vidjeli mnogo kreativnih maski, od liječnika do Spidermana. Pobjedu je odnijela šumska vila Mia Jagarinec iz 3.a razreda, iz 3.b razreda Kokice – Gabrijela Pavlović , a u 3.c razredu najbolja maska bio je Spužva Bob, Matej Fuček. Tako smo došli i do četvrtog razreda u kojima je žiri donio odluku da pobjednička maska 4.a bude princeza Fiona - Sara Kubatov, 4.b razreda anđeo – Iva Bartolović , a 4.c Barbie lutka Petra Skrobić. No to nisu bili svi kostimi koje smo danas vidjeli! Učiteljice razrednih odjela 2. i 4.razreda su nam pokazale i svoje kreacije. Pojavili su se dvorske lude, crni leptir, koronavirus i rock – zvijezda i dokazale da maškare nisu samo za male. Poslije modne revije kostima, maškare smo zatvorili plesom uz prigodnu glazbu. Svi smo se dobro zabavljali i veselimo se idućoj godini!

Izvor: Gita Špoljarić, 6.c