Rasplesano Valentinovo u PŠ Bakić
Autor: Nataša Valinčić, 18. 2. 2020.

Pjevanjem ljubavnih pjesama, plesom i igrom učenici i učiteljice PŠ Bakić proslavili su Valentinovo. Pisma iz ljubavne kutije spretno su uručena svakom primatelju i primateljici koji su brzo skrili pisma u školsku torbu jer u školi, osim prijateljstva, postoje i velike ljubavi.

Sreća u našoj školi zavladala je i zbog novoopremljenog kutka za čitanje čije ćemo otvorenje pamti po današnjem danu - Danu zaljubljenih. Učenici Ema i Luka čitali su ljubavne priče svim učenicama.

Učenici 1. i 2. razreda s učiteljicom Sanelom Tot na Satu razrednika, radionicom Pohvaljujem te, obogatili su svoje znanje o vrstama ljubavi i načinima njezina pokazivanja bližnjima. Pisali su o ljubavi i iskrenom prijateljstvu. Učionicu su ukrasili oslikanim ljubavnim slatkišima. Naučili su tko je dizajner i što znači dizajnirati, izrađivanjem ogrlica koje će pokloniti voljenima. Učenica Vita poklonila je ravnateljici Majhen ogrlicu kao uspomenu na današnji posjet školi. Moramo vam otkriti tajnu da ni Ljubavna Matematika nije zadala mnogo brige našoj prvašici Emi jer su i matematički zadaci bili puni ljubavi.

Učenici 3. i 4. razreda s učiteljicom Elicom Prebeg izrađivali su stablo ljubavi na kojemu su prevladavale tople boje – boje koje označavaju sreću. Na satu Hrvatskoga jezika interpretirali su priču Mišja ljubav te pisali poruke kojima drugima možemo iskazati ljubav: Moje si nebo!, Samo ti!, Slatka si!, Smiješna si!.

Najslađe druženje bilo je uz buduće učenike 1. razreda PŠ Bakić, predškolce: Frana, Petru i Gabriela.

Sanela Tot, učiteljica razredne nastave