Održana božićna priredba OŠ Eugena Kumičića
Autor: Andrea Grahovac-Tržić, 21. 12. 2018.

U holu Škole održana je 18. prosinca 2018. božićna priredba u kojoj su nastupali učenici nižih i viših razreda. Na početku priredbe pozdravio je sve prisutne  profesor  Huseyin Demir iz Turske iz grada Ankare sa svojim učenicima koji su nam na engleskom jeziku čestitali Božić. Profesor Demir bio je voditelj projekta Plesni prijatelji, financiran sredstvima Europske unije preko tadašnjeg Commenius partnerstva, u kojemu je naša škola bila partner pa smo stoga s tom školom ostali u kontaktu i to pomoću današnjih tehnologija koje omogućavaju prijenos uživo kao i  video pozive. Mi smo te mogućnosti iskoristili te nakon četiri godine susreli naše daleke prijatelje.

Nakon pozdrava uslijedili su nastupi naših učenika koji su veselo i radosno svima prenijeli nezamjenjiv božićni ugođaj. Nastupali su ovi učenici: Učenic s poteškoćama u razvoju i učiteljice Patricija Karaman, Ivana Sabolić i Jasna Radojčić pjevali su pjesmu  Zvončići, učiteljica Renata Grahovac i zbor Raspjevani mališani pjevali su  Pada snijeg i Prvi snijeg, učiteljica Blaženka Marić s učenicima drugog razreda izvela je plesnu točku Od Božića do Božića, učiteljica Mira Bezovčan s folklornom skupinom Kolo izvela je scenski prikaz Daj svijete, cijeli ti se veseli, učiteljica Ivana Vencl sa Školskim zborom izvela je pjesmu Božić dolazi, učiteljica Ljiljana Marendić sa učenicima drugog razreda izvela je plesnu točku Zima,  vjeroučiteljica Ivana Prispilović sa zborom prvašića  u acapella izvedbi izvela je pjesmu Visom leteć ptice male, učiteljice Žaklina Krstičević, Vesna Košutić i Nedeljka  Klement izvele su s učenicima prvog razreda pjesmu Pahuljice, učiteljica Vera Menčik izvela je s učenicima prvog razreda ples pod glazbenom podlogom Zvončići kao i scenski prikaz sa Scenskom skupinom Ispred zastora Kristkind, četvrti razredi i učiteljica Spomenka Bošnjak pjevali su pjesmu Dani, dani, učiteljica Gordana Maroević i učenici trećeg razreda pjevali su pjesmu Sretan Božić svakome!, učiteljice Marijana Toplak i Melita Schmitz s učenicama šestog razreda priredile su scenski prikaz  Kofer u Božjoj ruci.

Svim učenicima, djelatnicima škole kao i roditeljima te građanima Slatine od srca želimo blagoslovljen Božić i sretnu Novu godinu.

Izvor: M. Schmitz, prof., dipl.bibl. savjetnik