Božićni koncert "po engleski"
Autor: Marijana Toplak, 11. 12. 2018.

Anthony Trott Covenant održao je 10. prosinca u sportskoj dvorani naše škole koncert ususret Božiću, no to nije osnovni razlog posjete ove simpatične skupine ljudi dobra duha- naime, sa sobom su donijeli poklone učenicima 1.-4. razreda te učenicima posebnih odjela. Kako je došlo do tog posjeta, otkrio nam je Mick Trott, član benda.

Mick Trott se cijeli svoj život povodi vlastitim načelom da život treba živjeti pomažući drugima i tako je nastala gotovo obiteljska humanitarna organizacija Living Life kojoj je prvenstveni cilj olakšati život djeci s poteškoćama u razvoju, ali i usrećiti što više djece je moguće.

U Slatinu dolaze svake godine od 1992., a otkako su upoznali gospodina Vlatka Jelenčića, dolaze godišnje po nekoliko puta donoseći sa sobom kutije za cipele, ali bez obuće- u kutiji je poklon mališana iz Eastbournea i okolice za našeg mališana i tako već 27 godina.

Trotterovi uz poklone donose i glazbenu poslasticu- Anthony Trotter Covenant (Savez Anthonyja Trotta koji je, pogađate, Mickov brat) koji izvode božićne pjesme. Anthony (pjevač) je jedini profesionalni glazbenik, dok je naš Mick "child officer"- nešto između socijalnog radnika i policajca za djecu, a Steve je upravitelj svih škola njegova Okruga.

Njihov je cijeli život prožet brigom o djeci- donijeli su kutije, održali koncert (po ponašanju učenika se dade zaključiti da je to nekima prvi koncert na kojemu su bili), a slatinskom Crvenom križu i uručili novčanu donaciju za opremanje senzorne sobe, sve to u pratnji volontera i svojim vozilima o svom trošku tako da što više novca mogu donirati- u pravom božićnom duhu!

Izvor: Marijana Toplak