NAZOVI ME!

2017./2018.

Kalendar 2017./2018. šk. god.

« Srpanj 2018 »

Smatrate li da imate dovoljno informacija o Domovinskom ratu na našem području?

Ovaj mjesec: 2092
Novi projekt u našoj školi Erasmus +, Ključna aktivnost 1
Autor: Silvija Mađarić, 2. 7. 2018.

Osnovnoj školi Eugena Kumičića, Slatina odobren je Erasmus+ projekt kojega finacira Agencija za mobilnost i programe Europske Unije.  Naziv projekta je “ Kids from the future“, odnosno Djeca budućnosti. Projekt je započeo 1. srpnja 2018., a trajat će ukupno 14 mjeseci. Iznos financijske potpore je 19 283 eura.  Projekt se nalazi u sklopu programa Ključna aktivnost 1 kojom se podupiru podupiru mobilnosti, u našem slučaju,  nastavnog osoblja u svrhu stjecanja iskustva učenja, rada, prakse, usavršavanja... u inozemstvu.

Učitelji naše škole koji sudjeluju u Erasmus+ projektu su: Silvija Mađarić (koordinator projekta, učiteljica engleskog jezika), Andrea Grahovac (pedagoginja), Renata Grahovac i Jasna Kizivat (učiteljice razredne nastave), Rajka Avirović Gaća (učiteljica prirode i kemije), Patricija Karaman i Ivana Sabolić (učiteljice u posebnim odjelima), Senka Kovčić (učiteljica matematike) te Ivan Drokan (učitelj tehničke kulture).

Osim što će navedeni učitelji naše škole sudjelovati u tečajevima u inozemstvu, vodit će novu izvannastavnu aktivnosti DigiClass u kojoj će podučavati naše učenike korištenju raznih web alata, a učenici će izrađivati vlastite materijale za učenje koji će se objavljivati na web stranici projekta.

Provodit će se brojne radionice na temu podizanja motivacije učenika za cjeloživotne učenje i sudjelovanje u nastavnim aktivnostima te novim načinima i tehnikama podučavanja osuvremeniti način izvođenja nastave te ujedno osposobiti i ostale učitelje za drugačiji način rada.

Osim što želimo osuvremeniti nastavni proces i podići razinu motivacije učenike, želimo još više integrirati i uključiti učenike posebnih odjela u rad naše škole, a samim time prenijeti i nova znanja ostalim učiteljima naše škole kako raditi s učenicima s teškoćama.

Naš rad u novom projektu moći ćete pratiti putem web stranice škole, web stranice projekta, facebook stranice projekta i na etwinning portalu.
S prvom mobilnošću započinjemo u rujnu, 2018. godine.

Silvija Mađarić, koorinator projekta