STILL - Novi EU projekt naše škole
Autor: Silvija Mađarić, 6. 6. 2017.

OŠ Eugena Kumičića ,Slatina 15. svibnja 2017., počela je sa realizacijom novog projekta financiranog iz EU fonda.

Radi se o projektu pod akronimom STILL što je skraćenica za naziv projekta „SPORT, ICT, JEZIČNE KOMPETENCIJE U SLUŽBI OČUVANJA TRADICIJE OBRTNIŠTVA I KONKURENTNOSTI NA TRŽIŠTU RADA UČENIKA SLATINE I SIGETVARA."

Projekt je apliciran u programu INTERREG V-A CROATIA(1601) CO-OPERATION PROGRAMME- 2014-2020.

PRIORITY: EDUCATION

COMPONENT: 4.1.2.- OPERATION IN PRESCHOOL,PRIMARY AND SECONDARY EDUCATION

Nositelj projekta je OŠ E.Kumičića, partner u Mađarskoj je OŠ Sebastijan Tinody Lantos iz Sigetvara, a partner u Hrvatskoj je Srednja škola Marka Marulića iz Slatine.

Vrijednost projekta je 249.999.14 €, udio EU JE 85%,15 % financirat će osnivači škola, u našem slučaju to je Virovitičko - podravska županija.

Osnovna škola E.Kumičića kao vodeći partner ima budžet od 140,497,00 €, mađarski partner ima budžet od 99.502,14€, SŠ M. Marulića ima budžet od 10.000,00 €. Članovi projektnog tima iz OŠ E. Kumičića su Božica Majhen - voditeljica, Ana Podnar - tajnica, Jasna Tomašević - računovotkinja, Tomislava Medvedović - učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture te Silvija Mađarić - učiteljica engleskog jezika.

Projekt traje 16 mjeseci, dakle do 14.9.2018.

Ovo je već treći projekt koji provodimo sa istim partnerom iz Mađarske, dobro se poznajemo i edni druge nadopunjujemo. Učitelji surađuju sve s ciljem unapređenja rada naših škola i višeg stupnja uspješnosti učenika.

Kroz prvi projekt L.E.C.S.S. upoznali smo se, jedni drugima boravili na nastavi, informirali se o organizaciji rada škole i sustava, snimili jake strane jedni kod dugih i stvorili temelje za budući projekt u kojemo smo na kraju stvorili dva nova kurikuluma. Jedan za rad sa djecom s teškoćama u učenju, drugi za rad sa darovitima i to kroz ekološke sadržaje. To je bio projekt KFT.

TREĆI ZAJEDNIČKI PROJEKT - STILL

U ovom novom  projektu kroz brojne aktivnosti i radionice za učitelje i učenike bavit ćemo se poticanjem poduzetnosti i poduzetništva u sportu i obrtništvu, učit ćemo jezik (mađarski hrvatski), stvoriti dva nova kurikuluma implementirajući  ICT kroz izradu digitalno obrazovnih sadržaja.

Naša škola dobit će zaštitni sloj na betonskom igralištu od tartana te iscrtanu mini atletsku stazu, izmijenit ćemo sve vanjske sprave na igralištu (stative, koševe) obnovit ćemo sanitarni čvor i garderobe u velikoj dvorani, a za potrebe  poticanja učenika za obrtnička zanimanja nabavit ćemo CNC stroj, 3D printer i laserski graver što će naravno unaprijediti rad na satu tehničkog odgoja. Postojat će veće mogućnosti za raznovrsniji i kvalitetniji rad naše Učeničke zadruge, a i moći ćemo ponuditi učenicima  zanimljive i kreativnije izvannastavne aktivnosti.

Božica Majhen, voditeljica projekta