Božićne radionice s učiteljicama engleskog jezika
Autor: Silvija Mađarić, 26. 12. 2016.

Radost Božića i ove godine ušetala je u našu školu. U vrijeme Došašća pripremamo se za taj veličanstveni dan i  malo po malo ispunjavamo svoja srca i domove božićnim duhom i veseljem. U istom su duhu učiteljice engleskoga jezika sa svojim učenicima provele razne božićne radionice.Učiteljica Dora Jajić sa učenicima 1.B razreda , odnosno skupinom Wingardium Leviosa, provela je radionicu izrade malih sobova otiskom dlana, a vrijedne ručice naših prvašića ukrasile su učionicu kreativnim radovima.

Uz pomoć učiteljice izradili su i veliko božićno drvce od grana i konopa.

Naučili su nove izraze, bojali prigodne sličice te pogledali Disneyev božićni crtani film „Chip and Dale - Toy tinkers“. Učenici 2. i 3. Razreda PŠ Gornji Miholjac izrađivali su božićne čestitke, rješavali prigodne listiće te pjevali blagdanske pjesme na engleskom jeziku i pritom se odlično zabavili.

Radionice su provedene uz mnogo smijeha, veselja i u pravom blagdanskom ozračju, a atmosferu su dodatno začinile vesele božićne pjesme.

Učiteljice engleskog jezika Silvija Mađarić i Kristina Premec provele su, sa svojim učenicima trećih i petih razreda, radionicu izrade snjegovića od dva jednostavna sastojka – čarape i riže. Kako su ispali naši unikatni snjegovići, možete ocijeniti pogledom na fotke.

učenici trećih razreda

učenici petih razreda

Učenici šestih razreda sa svojom učiteljicom engleskog jezika Silvijom Mađarić okušali su se u izrađivanju predivnih božićnih čestitki, ali ovoga puta odlučili smo upotrijebiti dugmad. Kako spojiti dugmad i Božić u jednoj čestitci? Lako! Prezadovoljni smo svojim ručnim radom.

Osim što smo ove godine bili vještih prstiju, upoznali smo se s kulturom i tradicijom proslave Božića u zemljama engleskog govornog područja te svoje znanje provjerili zanimljivim kvizom Jeopardy (Izazov) koji smo zaigrali u timovima. Natjecali smo u kategorijama Song titles, the Bible, Dates and day, Food and Santa Claus.  Osim toga, veselo smo zapjevali Jingle Bells (Zvončiči) i tako najavili nadolazeće blagdane.

Kako bismo uljepšali dolazak božićnih i novogodišnjih blagdana učenici PŠ Novaki zajedno s učiteljicom engleskog jezika Nadin Cuca uključili su se u eTwinning projekt Božićne i novogodišnje rukotvorine. Izradom božićnih i novogodišnjih čestitki i ukrasa od različitih materijala, ali i od otpadnog (recikliranog) materijala razvijali smo kreativne, likovne i umjetničke vještine.

Započeli smo izradom čestitki koje su poslane u škole partnerice projekta u Rumunjsku, Litvu i u škole Lijepe naše u Rešetare i u Novi Senkovac.

Svoju kreativnost smo nastavili izražavati pravljenjem snjegovića, kristalnih kugli, borića, ukrašavali smo učionicu s učiteljicom Marijom Miljković te pravili ježiće s učiteljicom Marinelom Zrinščak Begovac.

Kako bi ta pozitivna atmosfera vladala što duže, naučili smo pjevati i božićne pjesme. Da bismo vam u potpunosti dočarali naše dojmove sudjelovanja u ovom projektu, pogledajte naš sway klikom na link.

Više fotografija naših radionice možete pogledati klikom na fotogaleriju.

Svim učenicima i roditeljima želimo sretan i blagoslovljen Božić i sretnu Novu godinu!

We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year!