Počela realizacija projekta e-Škole
Autor: Nataša Valinčić, 8. 2. 2016.

U subotu, 6. veljače,  u Osnovnoj školi Eugena Kumičića u Slatini održana je edukacija za učitelje pod nazivom „Korištenje opreme za održavanje nastave i sustava za upravljanje učionicom“. Edukacija je održana u Digitalnoj učionici, a vodila ju je učiteljica geografije iz II. osnovne škole Bjelovar gdje je sustav već u upotrebi.

Riječ je o početku realizacije Pilot projekta CARNeta e-Škole: Sustav digitalno zrelih škola, a OŠ Eugena Kumičića je jedna od 20 škola u Hrvatskoj u kojima je realizacija započela. Projekt se financira u sklopu operativnih programa Konkurentnosti i kohezije te Učinkoviti ljudski potencijali. Vrijednost projekta je 228 milijuna kuna od čega EU sufinancira sa 193.800.000 kuna.

-Mi se na taj način prilagođavamo novoj generaciji učenika. Naša djeca su „rođena“ sa tabletima, sa računalima, sa pametnim mobitelima i neminovno je da se nastoji ta tehnika iskoristiti za potrebe nastave. Jednostavno učitelji se moraju prilagođavati toj novoj generaciji djece i bolje je da tu tehnike upotrijebimo za nastavu nego da im oduzimamo i branimo da to koriste u školi- rekla je ravnateljica škole Božica Majhen. Naravno, naglasila je, da će cijeli sustav biti optimiziran i da se neće sva nastava pretvoriti u digitalnu, ali da se oni uređaji koje djeca koriste u igri i zabavi trebaju početi koristiti i u obrazovne svrhe što i je jedan od ciljeva projekta.

Škola je u sklopu projekta dobila hibridna računala, tablete, laptope, stolna računala i dvije digitalne učionice koje sadrže pametne tv ekrane sa 30 tableta za učenike koji će se učionicom koristiti.

Na edukaciji su sudjelovali svi STEM učitelji (matematika,fizika,kemija i biologija),ravnateljica škole Božica Majhen, stručni suradnici i ostali učitelji zainteresirani za rad u digitalnoj učionici, uključujući i područne škole.

Izvor: www.icv.hr